Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön állampolgárságot...

Külföldön állampolgárságot szerzettek! Ti mit mondtok erre? (Lent.)

Figyelt kérdés

Én is külföldön élek és kettős állampolgár leszek néhány éven belül.

Ha új emberekkel ismerkedtek, akkor mit mondtok, német-magyar vagyok?


(Pl. aki Németországban lett állampolgár.)

Vagy nem említitek mindkét állampolgárságot? (Szóval CSAK magyarnak mondjátok magatokat nemzetiség szerint.)


(Nemcsak Németországra értem, hanem bármelyik országra, ahol hosszan éltek és felveszitek az ottani állampolgárságot.)



2020. okt. 29. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Inkább hagyd a témát. Ezek szerint magyar ember nem voltál soha, német ember meg nem leszel soha.
2020. okt. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyelore még egy álom, hogy ha csak nehany even belul leszel kettos allampolgar, vagy igen vagy nem.

Es egyertelmunek tartom hogy magyarnak mondom magam tovabbra is, ha ilyen helyzetbe kerulnek majd. Sot, a gyerekeim is magyarok lesznek, allampolgarsagtol fuggetlenul. Ha megfeleloen integralodunk, akkor az ő gyerekeik mar németnek fogjak magukat mondani, magyar felmenokkel.

2020. okt. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem a kérdést. Soha nem merült még fel egy ismerkedés során, hogy milyen nemzetiségű vagyok. Nem hiszem, hogy ez relevàns lenne.
2020. okt. 30. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetiség és allampolgarsag kérdése két teljesen kulon dolog. Nem leszel attól még német nemzetiségü például, csak mert állampolgársagod van. Több millió német állampolgársagu török van, ha ennél a példanal akarunk maradni.
2020. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem kifejezetten a nemzetiségre gondoltam.


Hanem pl ha harmadik országban nyaralok vagy ismerkedek mit mondok.

Pl. Helló, Németországból jöttem. VS Magyarországról.


De az állampolgárság néha nemzetiséget képez, pl sok kint élő magyar amerikai-magyarnak mondja magát ha az USA-ra gondolunk.


Szóval a nemzetiség csak egy része a dolognak.

2020. okt. 30. 16:02
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
En évek óta Törökorszagban élek, hamarosan allampolgar is leszek, de minek mondanám azt, hogy Törökorszagbol jottem (itt most származást értek, nem konkrét helyileg innen, oda érkezést), amikor nem így van. Attól, hogy később felvettel x allampolgarsagot, meg nem származol Németorszagbol pl. Ha a példanal maradunk. Amerikai magyar meg pont azt jelenti, hogy nem vallja magát amerikai nemzetiségünek, hanem magyarnak, aki Amerikaban el.
2020. okt. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem, akkor nem értetted amit mondok.


Nem Amerikában élő magyarnak mondja, hanem magyar-amerikainak. Vagy máskor amerikai-magyarnak.


Szóval a nemzet részének. És nem mint helységet jelölő melléknévként használja.

2020. okt. 30. 17:07
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor amit te gondolsz, annak hívod magad :D. Szerintem ez egyedül számodra fontos kérdés úgymond. A beszelgetopartnernek nem lesz eletbevago infó.
2020. okt. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem lesz neki életbevágó, csak szívesen meghallgattam volna mások gondolatait a témáról.
2020. okt. 30. 17:17
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem érzem szükségét egyelőre, hogy állampolgárságért folyamodjak. De ha esetleg mégis szeretném, természetesen ugyanúgy magyarként fogom magam jellemezni, hiszen az vagyok, ezen nem változtat hogy milyen állampolgár vagyok jelenleg.
2020. okt. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!