Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hány évesen láttatok először...

Hány évesen láttatok először holttestet?

Figyelt kérdés
Olyan távolságból, ahonnan már látszik az arc és nem csak egy pillanatra. Pl. otthon elhunyt családtag vagy baleset az utcán vagy holttest azonosításkor stb.

2020. nov. 17. 17:47
A kérdező szavazást indított:
14 év alatt
15-25 év között
26-40 évesen
41-55 évesen
56 év fölött
25 év alatti vagyok és még nem láttam
26-40 év közötti vagyok és még nem láttam
41-55 év közötti vagyok és még nem láttam
56-70 év közötti vagyok és még nem láttam
71 felett vagyok és még nem láttam
62 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
7 évesen nagymamámat.
2020. nov. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha videó is beleszámít, akkor 14 alatt, de való életben még nem láttam holttestet, csak haldoklót.
2020. nov. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 évesen szerencsére még nem voltam ilyen helyzetben.
2020. nov. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

5 évesen a nagymamámat.

Azután 16 éves koromtól nagyon sokat, egészségügyiben, kórházi gyakorlaton.

2020. nov. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

4-5 évesen megboldogult keresztapámat a temetésén.

Igazából fel sem fogtam.

Megdöbbentőbb volt mikor beláttam a hűtőházba a temetés után. Ott vártak a "többiek". Az kicsit bennem maradt.

2020. nov. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
durva....de talán a haláltusája-szenvedése egy embernek mégdurvább-ha közeli hozzátartozó-rokon....
2020. nov. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

45 évesen (Édesanyám hunyt el kórházban tavaly augusztusban.) Még most is NAGY-NAGY TISZTELETTEL ÉS SZERETETTEL gondolok rá... sőt, ezek az érzések még inkább erősödnek, ahogy múlik az idő.


Összesen NÉGY alkalommal tekintettem. Legszívesebben a boncteremből is kihoztam volna (kérésemre Velem jött két viszonylag jó kedélyű férfi ismerősöm, hogy kibírjam a legutolsó látványt.)


Az a gondolat ad erőt a folytatáshoz, hogy EZT A JELENLEGI VÍRUSHELYZETET már egészen biztosan nem élte volna túl. Talán belehalt volna abba a rettegésbe, ami most a világon zajlik.


Az a tény is bánthatta, hogy nem született unokája - eléggé összetett szempontokból kifolyólag.


Ui: nem elképzelhetetlen, hogy akár korábban is találkoztam ilyen jelenséggel (2 éves voltam, amikor a dédipapám elhunyt otthon, falun - állítólag nagy fájdalmakkal, sokáig jajgatott.) De erre már csak Édesanyám korábbi elmondásaiból következtetek.

2020. nov. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

Helyesbítek: összesen NÉGY(!) alkalommal tekintettem MEG.


6-os válaszolóval egyetértek: a haláltusát végigkövetni a legeslegrosszabb érzés! TIZENHÁROM ÉVEN ÁT(!) haldoklott valójában anyukám.


Folyamatosan próbáltam "menteni" - utolsó két és fél évben már ELÉG GYAKRAN SZÁJON ÁT LÉLEGEZTETTEM, annyira el akart távozni. (Bőven van gyakorlatom tehát...)

2020. nov. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen. Lehetőségem nyílt megnézni egy hullaházat.

L

2021. aug. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Huszonvalahány évesen, a nagymamámat. Megnéztem a ravatalon. Senkinek nem ajánlom egyébként. A beesett bőrű holttest már nem úgy néz ki, mint az élő ember, így utólag inkább megkíméltem volna magam tőle. Amit a ravatalon látsz, az már nem ő, az már csak egy élettelen test. Jobb megőrizni azt a képet magadban a szerettedről, amilyennek életében láttad.
2022. máj. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!