Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi baj volt a cigányneves...

Mi baj volt a cigányneves kérdéssel? Miért sértő a cigány elnevezés?

Figyelt kérdés
A lexikonban a cigány szónál azt a meghatározást találtam, hogy roma származású ember hagyományos elnevezése. Miért sértő ez a szó? Ők is így nevezik magukat egymás között? Hallottam már azt is hogy ezzel meg vannak különböztetve. Ha romának hívom őket akkor nincsenek megkülönböztetve?
2010. aug. 11. 12:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"A Londonban, 1971. április 8-12. között megtartott Első Roma Világkongresszuson az ott jelenlévő, különböző cigány népcsoportokhoz tartozó küldöttek konszenzussal elfogadták, hogy a világ összes cigány származású emberének közös és hivatalos elnevezése attól kezdve a rom többesszámú alakja, azaz a roma legyen."

Ezt a Wikipédiából idéztem. Ezek szerint a cigány szó nem sértő csak régi, hagyományos elnevezés. Egyébként nem értem, hogy ebben az országban miért nem veszi észre szinte senki (itt a parlamentben valagukon ücsörgő nagy emberekre gondolok), hogy a kisebbség nagy része teszi tönkre ezt az országot. A mi befizetett adónkból kapják a több százezer! forintos segélyt havonta. Nem dolgoznak meg érte, tulajdonképpen tőlünk veszik el és ha ez még nem lenne elég meg is lopnak minket, ha épp nincs nálunk semmi akkor megvernek majd jót röhögnek rajtunk.

Egy régi cikk videóval : [link]

Az egyetlen cigány akit tisztelni lehet. Tudom ez már mind nem a kérdésemhez tartozik, de le kellett írnom.

2010. aug. 11. 23:42
 12/14 anonim ***** válasza:
Most komolyan ennyire nehét felfogni, hogy nem a "cigány", "roma" stb. elnevezéssel van a probléma?
2010. aug. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azért a Lakatostól se kell túlzottan elájulni, mert azóta már voltak érdekes megnyilatkozásai. Pedig anno még a Magyar Jelenben is volt vele interjú.
2010. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem a cigány szó a sértő, hanem annak a pejoratívv használata:)
2010. aug. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!