Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A nyugati országokban/Amerikáb...

A nyugati országokban/Amerikában miért válnak le hamarabb a gyerekek?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül a főzés/mosás/takarítás komboról beszélek, tehát nem az, hogy önállóak-e a gyerekek. 50 éves finn ismerősöm azt mesélte, hogy ő a 18 éves gyerekét max 2-3 naponta hívja, és annyit utaznak, hogy havonta ha találkoznak. Míg a legtöbb egyetemista ismerősöm akár hetente-kéthetente hazajár, csak látogatóba. A finn ismerősömet zavarná, ha a gyereke minden hétvégén "náluk" (még csak nem is otthont mondott) lebzselne, mondván, ők is akarják élni a saját életüket, míg az átlagos egyetemisták szülei örülnek, ha a gyerek hazatéved.
2020. nov. 27. 08:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
11# Csak azoket akik ilyen kapcsolatfuggonek lettek nevelve. Lasd egesz Magyarorszag. Persze vannak kivetelek. En 2 evig eltem tavkapcsolatban (2 havonta 1 het) mielott ossze koltoztem volna a parommal. Mar megismerni is tavkapcsolatban ismertem meg. Es semmi bajunk nincsen tole, nem ment tonkre semmilyen kapcsolatunk. Mert en fuggetlennek lettem nevelve, ahogy ő is. Minket vonz a vilag, csak ketten mindenhova. Oke, persze ott a gyerek, egy jo par evig, de aztan megint eljon az az ido amikor ketten lesztek, de kozben megis lesz csaladotok (gyerekeitek, unokatok). Ismerosomek is boldog hazassagban eltek. Aztan jott a ket gyerek, eltávolodtak egymastol, aztan most hogy kirepultek a gyerekek a golyafeszekbol, ujra egymasra talaltak es folyton utazgatnak, semmi gondjuk nincs. Nem mindenhol szokas a szeretetet azzal osszekeverni hogy mindennap kell legyen telefon puszi smaci a szulokkel. Anelkul is lehetnek jo kapcsolatok.
2020. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!