Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az "Off Licence" shop mi...

Az "Off Licence" shop mi magyarul? Mi ennek a magyar megfelelője?

Figyelt kérdés
azt tudom, hogy kisbolt, de azon kívül. Mitől off licence?

#kisbolt #off licence
2020. nov. 28. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahol alkoholt lehet venni.
2020. nov. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Italbolt.
2020. nov. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, italbolt és nem kell utána a "shop". Brit kifejezés, Amerikában "Liquor Store".

Ezek olyan boltok, ahol megveheted az italt, de el kell hagynod a területét, mielőtt kinyitod/elfogyasztod.

Innen jön az "off":

"Consume OFF the shop's premises." A bolt területén KÍVÜL fogyasztandó.


A kifejezés jelenti magát az italárusításra ilyen módon jogosító engedélyt is.

2020. nov. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem italboltra gondolok. Ilyen kisboltok Anlgiában, élelmiszer, vegyesbolt. (Van ital is.)

És többnyire indiai vagy pakisztáni az eladó.

2020. nov. 28. 23:16
 5/7 anonim ***** válasza:

A kérdésed az volt, hogy mi az "Off-Licence". Ha nem erre voltál kíváncsi, rosszul tetted fel a kérdésed.

De az meg az, amit mindannyian írtunk: italbolt. Lehet, hogy mást is lehet ott kapni, de az alkohol miatt off-licence.


Bolt még lehet: shop, store, convenience store, corner shop.

De ha azt mondják, hogy mennek az off-licence-be, nem tejért mennek.

2020. nov. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem tettem fel rosszul a kérdést. Most kifejezetten Angliára gondolok, és az italbolt azért nem jó, mert igen, van ital, de többnyire vegyeskereskedés, élelmiszer, tisztítószerek, háztartási kellékek, telefonkártya és bérlet. Plusz ugye ital meg dohányáru. Az összes ilyenre az van írva, hogy off-licence, nem az, hogy corner shop. És több helyen még sokkal később nyit az "alkoholos részleg". Például nagynevű supermarketben reggel hatkor-hétkor már vehetsz, ezekben meg sokszor csak reggel kilenctől, és több helyen este tíztől pedig már nem. (tapasztalat, nem, nem vagyok alkoholista) (Így nem értem, mitől lenne más, mint mondjuk egy Tesco azon kívül, hogy minden sokkal drágább)
2020. nov. 29. 09:16
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]


[link]


Őszintén szólva nem értem, miért vársz más választ. Ahogy már írtam, lehet, hogy mást is megtalálsz a boltban az italon kívül, de amiatt off-licence. Nem fogsz más megoldást találni.

Aztán hogy te magyarul hogyan akarod hívni, az már más kérdés. Kisbolt, sarki közért, vegyesbolt, ábécé... De a lényeg ugyanaz: az off-licence-ben italt (is) árulnak. Period.

2020. nov. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!