Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy születésétől fogva a...

Egy születésétől fogva a társadalom elitjéhez tartozó személy milyen jogon kéri számon a magyar kisemberen hogy miért negatív?

Figyelt kérdés
Tehát egy olyan személyen, akinek azon kell aggódnia, hogy hó végére lesz-e még pénze enni, vagy kölcsön kell kéregetnie, hogy lehet felróni a negatívságát, ráadásul olyan ember szájából, aki nem hogy nélkülözésről, de "átlagos életről" is maximum történetekből hallott.
2020. nov. 30. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Tőle kérdezd.
2020. nov. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mansour ***** válasza:
100%
Semmilyen jogon nem kérheti számon, arról viszont nyugodtan beszélhet, hogy a kisembernek jobb lenne, ha nem lenne negatív hozzáállása.
2020. nov. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
A klasszikus mondás szerint a lét határozza meg a tudatot. Plusz az illetőben nincs empátia. Ennyi.
2020. nov. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Úgy érzem, fel vagy háborodva valami miatt, de azt nem írtad, hogy mi miatt. Például milyen értelemben "negatív"? Valami politikusi nyilatkozatról van szó?


(Amúgy a válasz úgyis az lesz, hogy semmilyen jogon. Nem mintha ettől a választól beljebb lennénk.)

2020. nov. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kései Sirató ***** válasza:

A pozitív emberek viszik sokra. A vezetők és azok , akik valakik, mindig sokkal optimistábbak, mint az átlag. Az előre lépéshez mindig optimizmus kell.

Vannak olyan vezetők elég nagy számban, akik valamikor szegények voltak és nélkülöztek. nem tudom, hogy ő ilyen-e, de én elég sokról tudom, hogy ez volt a helyzet és ha ők tanácsolják az optimizmust, akkor az hiteles az ő szájukból. (Ilyen pl. Barack Obama is.)

2020. nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#3: Helyesebben: A lé határozza meg a tudatot :-)
2020. nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Figyelj. Éveken át nélkülöztem azért, mert küzdöttem az álmaimért. Sok hónap telt el úgy, hogy az adót nem tudtam, hogyan fogom befizetni, nemhogy enni vagy fűteni. Rendszeresen késtem a számlákkal, a felszólítások már olyanok voltak, mint az üdvözlő képeslapok.


De soha nem voltam negatív. Mert volt célom, amiért csinálom az egészet.


És ez döntő. Nem a vagyoni helyzet határozza meg, ki milyen szellemiségű. Sőt, rengeteg unott, negatív, öngyilkos ember van a gazdagok között is, mert nincsenek céljaik.


Célja pedig bárkinek lehet, és akinek van, és tesz is értük, az egyrészt nehezen marad állandóan negatív, másrészt könnyebben kitör abból a helyzetből, amibe került, vagy amibe született.

2020. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sok szabó péteres coachingdumákat olvasó irt ide.csak légy pozitiv és meg lesz oldva.sokszor még az is kevés hogy megteszel mindent és akkor jönnek a pozitivitással.röhej.a realitást kéne nézni és az elég szar és "negativ"
2020. dec. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"A klasszikus mondás szerint a lét határozza meg a tudatot. " ha annyira igaz és ilyen fejlett tudatu minden gazdag akkor megértené milyen ez és lenne benne empátia.itt a mondatod máris cáfolt.sokan meg ugy gazdagok hogy a segge alá tolták a szülei.az még annyira se tudja milyne a semmiből kezdeni mint bármilyen ember.ha jólétbe van biztos a tudata is jó ezt tükrözi a mondatod ami egy hazugság.a még nagyobb hazugság hogy gazdag csak jó ember lehet .itt is szabó péter ami kivül az belül stb hazugságai vannak.nem igaz hogy ami kivül az belül.ha a gazdasgság mindig attól függene hogy milyen jó az ember akkor minden gazdag jó lenne.kamu ez az egész amit szp előad
2020. dec. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!