Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Esetleg valaki meg tudja...

Esetleg valaki meg tudja mondani hogy melyik korból származhat ez a medál? Hány éves lehet? Csak úgy kábé.

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Jordániából hoztuk, több régi pénzzel vettük együtt, "fű alatt".

Kb hány éves lehet? Párom szerint lehet 2000 éves is akár. Egy munkatársam szerint max 100. Szerintetek?


2020. dec. 30. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Numizmatikustól kérdezd meg.
2020. dec. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Lehet csak kínai bóvli.
2020. dec. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Shai-Hulud ***** válasza:
65%

Nekem is ez jutott eszembe, hogy a régészetileg jelentős területeken igencsak virágzik a lelet hamisítás mint iparág. Sokan készítenek régiségnek, eredeti leletnek látszó tárgyakat, amelyeket azután tipikusan "fű alatt" adják el a turistáknak, egy eredeti lelet értékének töredékéért...

Szerintem jó biznisz, és sok országban nem is büntetik az ilyet...

2020. dec. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tuti hogy nem hamisított. Olyan helyen voltunk, ahol volt egy étterem meg ilyen kisebb kiállítás, és körülette erdő volt, sok régi rom, meg egy régi temető is. És beszélgettünk az étteremvezetővel, ő mondta hogy az erdöben szoktak ásni. És ahogy sétálgattunk, láttuk a sok lyukat a földben főleg a temetőben. Szóval tuti nem hamisítás... ott Jordániában rengeteg ilyen régi érme van, annyit találtak már hogy a múzeumoknak sem kell már...

De mindegy is, akkor tegyük fel hogy ez hamis... melyik kort "hamisíthatták"?

2020. dec. 30. 14:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt szakértőt nemigen fogsz találni. Esetleg szakmai fórumokon.

Ha hamisítvány, akkor nem feltétlenül "egy bizonyos korszakot" hamisítanak, hanem amiről úgy gondolják, hogy tetszeni fog a turistáknak. Nem a British Museumnak akarják eladni, hogy fontos legyen a hiteles kinézet.

Én amúgy simán csinálok neked ilyet. A vadiúj kínai rézmedált (a réztartalom a zöld grünspan miatt biztos) behajítom a kazán sarkába, másnap elásom egy-két évre a kertben, és mikor kiszedem, így fog kinézni. Ezt onnan tudom, hogy régen, amikor még nem volt falun szemétszállítás, a kályhában semmisítették meg a régi ruhákat, és néha maradt aprópénz meg egyéb érme a zsebekben. A hamut kiöntötték a trágyadombra (mert máshová nem tudták), onnan kikerült a kertbe, és most rendszeresen feldob ilyesmit a rotációs kapa.

2020. dec. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!