Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor mondják valakire azt...

Mikor mondják valakire azt hogy fogtechnikus?

Figyelt kérdés
Honnan jött,ez?akkor szoktam hallani ha valakit lezsugoriznak,de a fogtechnikusok is ilyenek valójában?
2010. aug. 14. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez marhaság!
2010. aug. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
pedig már több helyről is hallotta,más és más emberektől.
2010. aug. 14. 09:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Életemben nem hallottam.
2010. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt ha valakinek ez a foglalkozása. :) Másrészt ha zsugori, erre mondják még, hogy fillérb*szó, zsidó, stb...
2010. aug. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam, de valószinűleg a "fogához veri a garast"-ból alakult ki.
2010. aug. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Mit csinál a fogtechnikus? Fogakat pótol, protézist készít. A fogaknak ára van, és nem is kevés. Ahány fog, annyiszor x forint. Manapság egy szép "műmosoly" ára akár 3-400 ezer is lehet. Aki zsugori, sajnálja kiadni a pénzét (lásd a sok fogatlant), arra mondják, hogy fogtechnikus. A fog=pénz. Ha nem akar pénzt költeni, mert sajnálja kiadni, arra mondják, hogy fogtechnikus= fogához veri a pénzt.

A fogtechnikus NEM zsugori, ő pénzt kér a fogakért.

2010. aug. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És akinek nincs pénze fogra,de szeretné megcsináltatni?
2010. aug. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, hát el lehetek maradva, mert én ezt a kifejezést csak foglalkozásként hallottam, de pejoratív értelemben még soha.
2010. aug. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!