Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy látás...

Miért van az, hogy látás alapján el tudjuk dönteni valakiről, hogy szimpatikus-e nekünk, vagy sem?

Figyelt kérdés

Tapasztalataim szerint az esetek jelentős többségében azon emberek, akik hozzám hasonlóan gondolkodnak, hasonló lelki beállítottságúak, már első pillantásra is szimpatikusak számomra, anélkül, hogy ismerném az illető személyiségét. És azoknál az embereknél, akik ránézésre is taszítanak (nem a csúnyaságuk, hanem sokkal inkább az összbenyomás miatt), később többnyire valóban beigazolódik, hogy rosszindulatúak.


Mi lehet ennek az oka?


2010. aug. 15. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is így tapasztalom,de az okot nem tudom.
2010. aug. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:

Tekintet.


20-25 év fölött már az arcvonások is, de a megjelenés sem lényegtelen.


Ezek árulkodóak.


Mivel sok-sok embert láttál már, akit aztán megismertél, jó esetben kialakul benned egy viszonyítási rendszer, illetve a rendszer egy része nyilván genetikai.

2010. aug. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez azon problémák egyike, amit a pszichológia a mai napig nem tudott megoldani...
2010. aug. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pedig sok ember nem úgy néz ki amilyen a személyisége. Engem visszahúzódó, titkárnőjellegű nőnek néznek, pedig pont az ellentéte vagyok, bár lehet a szemüveg teszi. Tehát vannak kivételek.
2010. aug. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!