Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Idén is át fogunk állni a...

Idén is át fogunk állni a nyári időszámításra, vagy végleg marad a téli? Az utóbbi követi a Nap járását, így természetesebb, de jó az ha 21 óráig is csaknem világos van nyáron. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

2021. febr. 14. 11:35
A kérdező szavazást indított:
Maradjon végleg a téli időszámítás.
Álljunk át és maradjon végleg a nyári időszámítás.
Álljunk át de csak a nyárra, ősszel meg vissza.
34 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Az állandó nyári időszámítás hívei meg aztán decemberben és januárban fognak lázadozni, hogy sorosorbángyurcsány elvette a világosságot és sötét van reggel nyolcig, szürkület fél-háromnegyed kilencig.
2021. febr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
...nyáron pedig lehet úgy is bulizni, ha egy órával hamarabb sötétedik. Amúgy sem mindenkinek szórakozás az élet, csak a balatoni celebek gondolják így.
2021. febr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Mivel egész évre kivetítve mindkettő rosszabb, mint a váltás, és továbbra is a váltás híve vagyok. Nem a "spórolás" miatt, hanem mert a napi időbeosztás szempontjából az adott óraállás kedvezőbb.
2021. febr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem fél órát kellene tekerni, a köztes időpontra, és akkor egy kicsit mindenkinek jó lenne télen is, meg nyáron is.

(Én is inkább a nyári hive vagyok, munkarendemből kifolyólag 10-11 körül kelek minden nap, szóval nem érint hogy reggel 7-ig vagy 8-ig van sötét.)

2021. febr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mansour ***** válasza:
51%

"sötét van reggel nyolcig, szürkület fél-háromnegyed kilencig"

Semmi bajom a rendszeres váltással, de ha véglegesítenénk, akkor mindenképp a nyári mellett lennék. Inkább legyen reggel nyolcig sötét, ha cserébe délután nem négykor, hanem ötkor áll be a teljes sötétség.

2021. febr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%

Januárban van egy hét, amikor fél nyolcig kell a világosságra (vagy a napkeltére?) várni. Ebből fél kilenc lesz.

Átállítgatással pedig a sötét október-november vág fejbe.

Szeretem, hogy nyáron 21-ig van világos, úgyhogy túlélem a januárt valahogy.

2021. febr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hakapeszimaki válasza:
50%
Álljunk át végleg a nyárira! Este legyen világos! Kinek kell,hogy délután 4-kor sötét van? Reggel meg úgyis sötétben megyünk reggel télen,tök mindegy hogy 7-ig vagy 8-ig,viszont legalább akkor télen nem 4-kor,hanem csak 5-kor lesz sötét!
2021. febr. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!