Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Várható, hogy fokozódni fog...

Várható, hogy fokozódni fog az USA hatása a globális kultúrára?

Figyelt kérdés
Egyre többen tudnak angolul és egyre többen élik az életüket a virtuális térben. Következik ebből, hogy várhatóan egyre fokozódni fog az USA hatása a globális kultúrára, illetve az európai népek kultúrájára, gondolkodásmódjára?

2021. márc. 1. 01:55
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Ezt úgy fogalmaztad meg, mintha kétféle ország létezne: az Egyesült Államok és a többi. Mindegyik ország kultúrája hat mindegyikére, mindig is hatott, és mindig is hatni fog. Az is lehet, hogy öt év múlva nem az USA-t, hanem Észak-Koreát fogjuk "dicsőíteni" a gondolkodásmódjuk miatt (irónia!!!). Ilyen, hogy globális kultúra, meg (szerintem) valójában nem létezik.
2021. márc. 1. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kb. 30 évet késtél ezzel a kérdéssel.
2021. márc. 1. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Inkább száz évet :D


Most épp annak vagyunk tanúi, hogy az amerikai egyeduralom 30 év után kezd visszaszorulni és jön Kína. (Illetve Korea is szépen berobbant az utóbbi 10-15 évben, de az maradni fog szubkultúra, mint Japán.)

2021. márc. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

"és jön Kína."

A koncentrációs táboraival és a diktatórikus berendezkedésével. Amerika hanyatlásával nem csak Amerika megy de azok az emberi jogok is amik eddig megmaradtak. Én szóltam...

2021. márc. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kései kérdés.

Gondolj a Valentin napra, a Halloweenre.

.

"Mi sem vagyunk alávalóbbak a fejlettebbeknél" jelszóval megy a majmolás.

2021. márc. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy régóta jelentős az USA hatása. Arra vagyok kíváncsi, hogy fokozódni fog-e, a kérdésben leírt jelenségek miatt (30 éve még sehol nem volt az internet, az átlagos kelet-európai ember angoltudása pedig jobb esetben is néhány yes/no/howareyou szintű kifejezésből állt)
2021. márc. 1. 10:18
 7/12 molnarmarcell21 ***** válasza:

Szerintem nem fog fokozódni, mert Kína felnőtt Amerika mellé és újra kétpólusú világ jön - amíg India be nem lép harmadiknak legalábbis.


Hiába a lehetőség, ha nem tud elég erős/kizárólagos lenni a hatás.

2021. márc. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

#6

"Tisztában vagyok vele, .........(30 éve még sehol nem volt az internet, az átlagos kelet-európai ember angoltudása pedig jobb esetben is néhány yes/no/howareyou szintű kifejezésből állt)"


Egyaltalan nem vagy tisztaban vele.

A magyarok azert nem beszelnek idegen nyelvet, mert 45 evig az orosz volt a kotelezo, es minden mas egyeb nyelvet legfeljebb titokban, es maganuton tanulhattal, amire az atlag harcos dolgozo nepnek sem ideje, sem penze nem volt. Az idosebbek, akik meg beszeltek nemetul-franciaul-angolul, es tanithattak volna az atlagembert, szep lassan kihaltak. A kivaltsagosaknak persze megvolt a lehetoseguk akkor is, de ez par ezer ember volt csak. Ertsd: 2-3 ezer. Osszesen. Peldaul a videki kisvaros parttitkaranak a fia mar nem volt jogosult az oroszon kivul mast tanulni. Ez csak a 80-as evek kozepetol lazult egy kicsit (Orban Viktor is csak ekkor lehetett Soros-osztondijas), de akkor mar eleg keso volt - a lanyom angoltanara pl. elozo este magolta be, hogy masnap mit fog tanitani nekik. Kepzelheted...

Az internet kerdeshez: te talan sohasem hallottal rola, de volt egy COCOM lista, amin Magyarorszag is szerepelt. Ez megtiltotta a fejlett orszagoknak, hogy technologiai, muszaki es mindenfele egyeb cuccokat juttassanak el a Szovjetunio es tarsai orszagokba. Ezert nem volt Magyarorszagon szamitogep - es sok egyeb sem. A COCOM lista valamikor a 90-es evek elejen szunt meg.

Mondjuk, az internetet es a szamitastechnikat nem szidnam a globalizacio miatt. Mivel az orvostudomany letezni sem tudna a szamitastechnika nelkul, es a szamitastechnika kozremukodesevel lett pl a rak 95%-ban gyogyithato (kivetel Magyarorszag, ott 95% belehal a korrupcio miatt) en orulok a globalizacionak.

Sot. Barcsak teljes globalizacio lenne, es megszunnenek az olyanok, hogy 100-ezer a szulesznek, meg 50ezer a szulesznonek, meg naponta a novernek 2ezer, es a rakos beteg a varolistan nem 200ezerert kap holnapi idopontot a letfontossagu MRI-re vagy CT-re.

2021. márc. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8 Valamit félreértettél. Nem szidom sem az internetet, sem a rendszerváltás környékének embereit. A kérdés szempontjából lényegtelen, miért nem volt akkoriban angolul beszélő ember és miért nem volt internet - nem volt, és kész, ma pedig van. A kérdés az volt, az azóta megváltozott körülmények között még jelentősebb lesz-e az USA hatása. Miután bárki, aki angol nyelven olvas/néz/hallgat valamit (és ilyen emberből egyre több van), az jó eséllyel amerikai produktumot fogyaszt - nem csak nálunk, hanem a többi európai országban is.


Egyébként a fejlett országok mércéjével az USÁ-ban jóval gyengébb a szociális háló és hatalmasak a társadalmi különbségek (ha már az egészségüggyel példálózol: az amerikai törvényhozáson az Európában evidens kötelező tb-t sem lehetett normálisan átvinni). Szerintem nem ilyen világ szerepel az álmainkban.

2021. márc. 1. 21:56
 10/12 anonim ***** válasza:

A globalizacio nem azt jelenti egeszen.

Hanem pl. ha Pekingben vagy Tokioban vagy Santiagoban vagy Nyew yorkban bemesz a mekibe, akkor ugyanazt kapod, mint a csepeli mekiben.


(a Medicare4all valoban nem ment at a GOP miatt, de, ha biztositas nelkul eltorik a labad vagy beteg vagy es bemesz a freeclinic-ra, akkor ellatnak, akkor is, ha hajlektalan vagy. Azt meg sem emlitem, hogy az USA-ban a rakos betegek tulelesi aranya 90% feletti, mig a magyar rakos betegek 90%-a meghal, elsosorban amiatt, hogy 6 honapos varolista van a vizsgalatokra es a terapiara. Ha fizetsz extra szazezreket a foorvosnak meg a noverkeknek, akkor kapsz rendes ellatast. Szulni, a halapenzeket osszeadva tobbe kerul, mint az USA-ban. Es igaz, hogy nincs 3 ev gyes a szules utan, de, ha tisztaban vagy azzal, hogy mi mennyi hany meter, akkor nagyobb tamogatast kapsz, mint egy magyar a gyessel. )

2021. márc. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!