Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Várható, hogy fokozódni fog...

Várható, hogy fokozódni fog az USA hatása a globális kultúrára?

Figyelt kérdés
Egyre többen tudnak angolul és egyre többen élik az életüket a virtuális térben. Következik ebből, hogy várhatóan egyre fokozódni fog az USA hatása a globális kultúrára, illetve az európai népek kultúrájára, gondolkodásmódjára?

2021. márc. 1. 01:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Fokozódni nem fog az USA hatása a globális kultúára,de megmarad.
2021. márc. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
61%

Tud-e még fokozódni? Moldvai csángókkal kapcsolatban hallottam egyszer azt a véleményt, hogy a Coca-cola meg a feliratos póló robbantja szét az eddig szétrobbanthatatlan tudatot. A hatvanasokban, hetvenesekben még sok francia film volt, ma mi van? Amerikai. Egy francia gondolati mélysége hatszor akkora, mint egy okos amerikaié, és eltűntek, mint szürke szamár a ködben.


Akkorát röhögtem ezen a hülyeségen itt fentebb, az angol tanárok föld alá kényszerítésén az ántivilágban, hogy csak na. :D Ugyan a kétségtelen, hogy a 70-esek elején az orosz-angol szakosok mindegyike kijutott a SZU-ba, és (természetesen) egészen kis részük angol nyelvterületre, de volt normális képzés, voltak itt angol bennszülöttek is a tanárok között, stb. COCOM lista valóban volt, de a 80-asok végén már annál az ócska nagyvállalatnál, ahol én dolgoztam, ott is megjelentek az IBM PC-k. Előtte úgy léptek át a listán, hogy előre lebeszélt tranzakciók voltak, például kiment egy turistabusz, és a negyven utasból húszan vettek valami nagyvállalatnak számítógép-cuccokat, melyeket itthon a bizományin átfuttatva tudtak a vállalatok megfizetni (mert természetesen mi is voltunk olyan hülyék, hogy magánszemélynek nem tudott fizetni az állami vállalat).

2021. márc. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!