Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha külföldre költözöl és ott...

Ha külföldre költözöl és ott összejössz valakivel, nem érzed magad kevesebbnek?

Figyelt kérdés

Ő beszéli a helyi nyelvet. Ismerősei, baráti köre stb van ott. Kiismeri magát.


Te meg az idegen, akinek alig vagy nincsenek kapcsolatai. Nem ott nőtt fel és angolul boldogulsz.


Randizok itt valakivel, és kicsit néha kevesebbnek érzem magam. De ő sosem éreztet velem semmit. Szóval csak én érzem ezt.



2021. márc. 28. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

majd elmúlik, ahogy egyre jobban beszéled a helyi nyelvet, egyre több embert ismersz és egyre jobban beilleszkedsz. mondjuk szerintem egészséges önbizalommal nem fogom magam kevesebbnek érezni bárkinél, csak mert én új vagyok egy városban ő meg nem.

de ne elégedj meg az egy darab pároddal, hogy van egy ember akit ismersz és ennyi, legyenek haverjaid és barátaid is, hogy ha esetleg szakítotok, ne érezd úgy, hogy mindent elvesztesz, amit ismersz adott országban.

2021. márc. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Nekem rendben van az önbecsülésem ugyanis.
2021. márc. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Ne erezd magad kevesebbnek.Idővel jobb lesz megismered a baratait,megszokod az ottani környezetet Ne zavarjanak ilyen külsőségek.

En mikor Németbe voltam dolgozni,barátnőmmel együtt mentünk ki. en nem randiztam mert a barátom itthon várt. de mèg a nyelvet se beszéltük es megis összetudtunk barátkozni mentünk velük bulizni stb.Nem éreztük kevesebbnek magunkat kicsit furcsa volt mert csak más kultúra,más szokás, stb tanitottuno nekik pár szót ők is nekünk.ugyanígy a munkatársakkal.ugyanolyan emberek mint bárki.

Lehet nem ez lesz a legjobb válasz a kérdésedre de ugy éreztem le kell írnom.🙂

2021. márc. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Garpe ***** válasza:
80%

Hali!



Nekem a barátnőm határontúli magyar. Az ő esete elég érdekes: az ország nyelvét profin s jól beszéli s eléggé odatartozónak érzi magát; viszont a magyart csupán a helyi nyelvjárás szintjén beszéli. Egyetemre jött ide, s itt maradt velem Magyarországon. Rengetegszer érzi magát frusztrálva, hogy nem érti a dolgokat. Sokszor látja magát hatalmas hátrányban. S sokszor érzi azt, hogy ő itt bizony "kevesebb" "csupán egy külföldi".


A másik oldalon meg ott vagyok én. Sokszor vannak félreértések, akár nyelvi, akár kultúrális dolokból: "Ti nem 5 évesen menetek iskolába? Akkor mikor kapjátok a nyuszit?" Én meg nézek, hogy nyuszi az iskolában.


Egyébként a dolog akkor tűnt fel pláne amikor lett mihez viszonyítani. A lakótársaink s közös ismerőseink mind határontúliak/külföldiek lettek (ennek egy része merő véletlen volt). Aztán amikor az egyik lakótásunk egy magyarországi csaj lett. Alig 1-2 napja ismerük az új csajt de nekem annyira természetes volt vele beszélgetni, sokkal gördülékenyebb volt minden mint mondjuk a barátnőmmel vagy azokkal akiket régebbóta ismertem.


Szóval azt hiszem te is teljesen jogosan érzed. Ami segíthet az az ha esetleg megbeszéled a pároddal. Illetve ha elkezded a nyelvet tanulni s beszélgettek a helyi szokásokról.


(egy kis kitekintő: az eszpernató kapcsán írta ha jól emlékszem Karinthy Frigyes, hogy azért jó a semleges nemzetközi nyelv mert óhatatlanul is kevesbb leszel más nyelvén s ha az az ideális ha mind két fél tudja érezni ezt így senki se lesz alá fölé rendelve. De ez csak egy kis érdekesség amit a minap olvastam)


Sok sikert kitartást! és nem vagy ezzel egyedül :)

2021. márc. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Külföldre költöznék, már többnek érezném magam.

Megismerkedek valakivel, akkor a saját tapasztalatom növekszik és megismerhetek egy másik kultúrát közelebbről és személyesebben, még jobban emeli az élményt.

2021. márc. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kezd el tanulni a helyi nyelvet!

Az en felesegem is kulfoldi, itt elek kint vele de beszelem a helyi nyelvt ami tortenetesen angol de ha pl nemet vagy spanyol lenne akkor is igyekeznek megtanulni.

Van itt ismerosom aki itt elo spanyolajkuval jott ossze es angolul beszelnek. En a helyeben elkezdenek megtanulni a spanyolt.

Nekem fura mikor egy par egy harmadik nyelvet beszel. Jobb ha en tudom a masik nyelvet vagy o az enyemet es nem egy harmadik nyelvet beszelunk ami mindkettonknek idegennyelv.. Azt megszokhattuk hogy magyarul senki sem tud de akkor legalabb mi tanuljunk idegennyelvet.

2021. márc. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!