Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért borít ki...

Magyarországon miért borít ki egy csomó embert a gendersemlegesség?

Figyelt kérdés

Akárhányszor szóba kerül valahol, a magyarok nagy része indulatosan reagál. Általában elég gyorsan kiderül, hogy nem is értik, hogy mit jelent a kifejezés, de amikor megpróbálom elmagyarázni, rávágják, hogy nincs igazam (?!), meg belemagyarázzák, hogy ez az ember biológiai nemére utal.

Miért van ez? A kormány propagandája miatt, vagy ennyire nem értik sokan, hogy ez a társadalmi nemről szól, vagy miért?

Egyébként úgy vetődött fel bennem, hogy mikor én ezzel a fogalommal először találkoztam, akkor rájöttem, hogy én abszolút gendersemlegesen voltam nevelve. Fiús ruhák tetszett kisgyerekként, és a szüleim sose kötöttek bele. Még abban a korszakban voltam kisiskolás, mikor a lányok tornadresszt hordtak, a fiúk meg pólót-nadrágot, és én pont a neveltetésem miatt ezt tök igazságtalannak éreztem, utáltam a dresszt, és kértem, hogy hadd lehessen rajtam is póló és nadrág. A tanárunk nem örült, de apukám mellém állt, és így megengedték. "Fiús" játékokkal játszottam inkább (kiskocsik, akciófigurák), barbiekat nem szerettem, mert azoknak nem mozgott annyi végtagja, mint az akciófiguráinknak :)

A szüleim sose szóltak ezek ellen, főleg, hogy apukámmal voltam sokat gyerekként, így sok közös programunk volt, és sosem éreztette velem, hogy nem kéne valamit csináljak, csak mert lány vagyok. Soha semmit nem ítéltek meg ez alapján nálam.



2021. márc. 28. 23:30
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
60%

Mert egy vicc az egész.

Gendersemleges, erre jössz, hogy fiú ruhákat hordasz.

WTF?

2021. márc. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Ebből csak az látszik, hogy te sem érted a szó jelentését, de a kérdés megválaszolásához nem kerültünk közelebb.
2021. márc. 28. 23:35
 3/41 anonim ***** válasza:
51%

Csak egy kérdés:

Te hogy éreznéd magad egy gendersemleges mosdóban?

2021. márc. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Ahogy bármelyik másikban. Sok helyen van olyan. Munkahelyi öltöző is volt már, ami koedukált volt, ez nem újdonság a világon.
2021. márc. 28. 23:48
 5/41 anonim ***** válasza:
82%

Azért, mert ez nem "gendersemlegesség", hanem egy normál állapot. Amikor valaki azt csinál, amit akar, anélkül, hogy valaki ezt fel akarja címkézni valamilyen genderként.

Én pl. kisfiúként anyám babaházával játszottam, konyhás játékokkal ha egyedül voltam és állatos, dinoszauruszos játékokkal, ha egy lány barátommal. Fiúkkal, lányokkal is fociztam, fára másztam, birkóztam. Egyszóval majdnem minden játék érdekelt gyerekként. És ezzel a többség így van, felcímkézés nélkül. Nincs benne semmi különleges.


A többség a politikai propaganda töltete miatt dühödik be szerintem. Az emberek a szociális médiában ezt arra használják, hogy valami különlegességként adják el vagy újdonságként.


Genderügyet csinálnak abból, hogy egy lány kocsikkal játszik vagy egy kisfiú Barbieval. Miközben ez nem nagy dolog.

2021. márc. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
82%

Azért gáz a téma mert a politika erre is rátelpedett és kihasználja.És ami politika magyarországon az mind undorító.

Ezért nincs ebben a témában sem értelmes párbeszéd,mert nem a téma a lényeg,hanem hogy melyik párt hogyan,aknázza ki saját erejének növelésére.A hívek meg csak felbüfögik az agyukba betolt pártvéleményt.

2021. márc. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
41%

#4


Persze, FKK, nudista strandok is vannak, de nem kötelezően.


Nem minden nő érzi így, sőt a nők többsége nem.

Ennek ellenére terjednek néhány országban a gendersemleges mosdók, ami kellemetlen a többségnek.

Szerintem ezzel túl van tolva a szekér.

2021. márc. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
0%

#4


Még férfiként is kellemetlen lenne, ha hangosra sikeredne a "termelés", a nők többsége számára ez még inkább így van.

2021. márc. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

7: Egyetlen példát sem láttam rá, hogy csak és kizárólag gendersemleges mosdó lett volna, mármint ami több fülkés. Ahol volt, ott volt sima női és férfi is mellette. Pedig több nyugati országban is éltem hosszabban. Egyszemélyes gendersemleges meg mindig mindenhol létezett eddigis, csak ezt a nevet nem aggatták rá.

Egyébként soha sehol nem volt gond belőle, mint ahogy az is tök gyakori volt szinte mindenhol, hogy a nők bementek a férfi mosdóba a szórakozóhelyen, mert a nőiben nagy volt a sor. Mea culpáztak egy sort, de senkit ne zavart igazán soha, pedig mondhatnánk, hogy ott vannak piszoárok is ugye, ahol azért láthat is valamit.

Nem igazán értem, miért olyan zavaró bárkinek is, hogy a másik nem is oda jár, hiszen elkülönített fülkék vannak, senki nem lát semmit. Az, hogy a nők többsége szerint így van, azt is erősen kétlem, mert én senkit nem ismertem akit zavart volna, pedig nem ez alapján ismerkedek senkivel.


Nekem is az az érzésem amúgy, hogy a politika miatt van otthon ez, legalábbis általában azok szokták ezt csinálni, akik mennek az árral, ha értitek, hogy értem. Mint hogy hányan utálják a melegeket, miközben egy meleget sem ismernek, vagy a zsidókat, és szintén egyet sem ismernek, így könnyű mumust csinálni bárkiből.

De nekem is ez a nevelés ez alap volt, sose gondoltam gyerekként, hogy mást nem így nevelnek. De a férjemnek pl. a mai napig a fejében van, hogy egyszer egy lányos játékot akart bevinni az óvodába (!), ami a nővéréé volt, és az anyukája leült vele beszélgetni, hogy miért pont azt akarja bevinni. Amúgy alig emlékszik a gyerekkorára, de ez megmaradt benne, mint "seb", hogy baj volt, hogy azt akarta bevinni, és még csak nem is értette, miért baj ez.

2021. márc. 29. 00:06
 10/41 anonim ***** válasza:
36%
2021. márc. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!