Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak hippi ma, vagy máshogy...

Vannak hippi ma, vagy máshogy hívják őket?

Figyelt kérdés
elmentem néhány vegyes zenei fesztre és néha nem tudom eldönteni hogy van e még ebből a közösségből vagy csak a divat hozza magából

2021. márc. 30. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán, vagy legalábbis csak külsőségek terén. Eredetileg a 60-as évekbeli és 70-es évek eleji lázadó fiatalságot hívták így. Béke, szeretet, new age, Woodstock, Vietnam, Watergate, szabadság, hosszú haj, stb. (A Hair c. musical-t biztos láttad.) Alapvetően a konzervatív amerikai társadalom ellen lázadtak, ahogy korábban a rock&roll idejében az 50-es években is a fiatalok (azóta is a R&R a lázadás egyik jelszava), csak a hippiknél ez már a kormányzati politikára is kiterjedt, mindenféle hatalom ellen lázadtak, persze békésen.

Később a 70-es évek vége felé ez alakult tovább a punk, underground, metál, stb. szubkultúrákká, akkor azért már kisebb létszámmal. A többieket beszippantotta a diszkó- és popkorszak. :)

2021. márc. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

+ Akik még valamennyire kapcsolatban állnak az akkori hippi mozgalommal:

[link]

2021. márc. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán ha pár embert ismertem, akire azt mondom, hogy az volt. Nem úgy nézett ki, nem tartotta magát annak, nem is gondolt ilyesmire, de az volt.
2021. márc. 31. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. hasonlóan látom, hozzátszem, a Jézus mozgalom érdekes volt még, amennyire próbálta átmenteni a hippik nagy részét, mondjuk ez nehéz falat volt az egyháznak :)

ismerős körben én nem ismerek senkit, aki meg közel állna hozzá, azt mondja ő szimpla csöves és bulizni akar csak.

2021. márc. 31. 11:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia hippi vagyok :D
2021. szept. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!