Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék ezen változtatni?

Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Ráeszméltem, hogy egy műveletlen proli vagyok. Nincs semmiről véleményem csak úgy vagyok a világban anélkül, hogy bármit is tudnék róla. Hogyan tudnám művelni magam ? Milyen könyveket kellene elolvasnom, milyen zenéket kellene hallgatnom ? Hogyan alkossak véleményt dolgokról? Híreket kellene olvasnom? És ha igen milyen forrásokból? A környezetemben mindenki, olyan naprakésznek és szofisztikáltnak tűnik és mindenkinek megvan a véleménye mindenről. Amikor rám kerül a sor, akkor pedig vagy nem tudok semmit se mondani vagy csak makogok valamit. Nagyon frusztráló. Hogyan tudnám levetkőzni a korábbi rossz neveltetésem, lustaságom és a nemtörődömségem elmémre homályt borító fátylát? Válaszaitokat előre is köszönöm.

2021. ápr. 1. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Érettségid van?
2021. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, de nem lett valami fényes.
2021. ápr. 1. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
egy elsőre hülyén hangzó tipp, de én ezt csináltam,amikor kijöttem külföldre, és egy ponton realizálnom kellett, hogy a műveltségem egy része (irodalom, történelem, művészetek) nem használható, mert sok mindenben egy alsós többet tud nálam. szóval bementem a könyvtárba és kikölcsönöztem a teljes mi micsoda sorozatot. tudod, azt., amit kicsiknek írtak, rövid szövegekkel és képekkel, de igazából egy jó összefoglalója sok-sok témának, és kiindulásnak szerintem tökéletes. aztán ami felkelti az érdeklődésed, kereshetsz tovább...
2021. ápr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon szépen köszönöm a tanácsod.
2021. ápr. 3. 20:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudok semmit a politikáról, mert nem akarom frusztrálni magam azzal, ami folyik. Még a miniszterek nevét sem tudom.
2021. ápr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!