Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jártatok Erdélyben? Milyenek...

Jártatok Erdélyben? Milyenek az ottani magyarok?

Figyelt kérdés
2010. aug. 22. 12:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer az életében mindenkinek el kell mennie oda, és megnézni saját szemével. Legalább egyszer. Én minden nyáron megyek.
2010. aug. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, születésem óta oda járok. A szüleim székelyek. Nem kell félni az erdélyi magyaroktól, nem harapnak. Bár gondolom azért kérdezed, mert jó kis előítéleteket hallottál a "büdös románokról, akik magyarnak vallják magukat", pedig semmi közük a románokhoz azon kívül, hogy hozzájuk vannak láncolva. :S
2010. aug. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A legkedvesebb magyar emberek élnek ott akikkel valaha találkoztam. A legeslegjobb vendéglátók, mi egy idegen családnál laktunk. És imádom azt a szép ízes beszédet, ahogy beszélnek.
2010. aug. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

Kétszer voltam.

Nagyon vendégszerető emberekkel hozott össze a sors, de másoktól is csak ezt hallom! És szerintem az ottani magyarok sokkal, de sokkal magyarabbak, mint a csonkaországiak...és itt nem "nagy magyarkodásra" kell gondolni...remélem, érted, mire célzok!

2010. aug. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az "ízes" beszédük engem is nagyon megfogott :) És agyafúrtak, nagyon vág az eszük. Finomakat főznek! Egyszerűen élnek, de ez nekem nagyon tetszik! Sokan maguk sütik a kenyeret; kimennek a rétre, szednek egy csokor gyógynövényt és megfőzik a teájukat...
2010. aug. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

mindenesetre akiket én ismerek, többször kijelentették, eszük ágában sincs visszatérni Mo-hoz

nekik független Erdély kellene...

mi meg itt ajnározzuk őket

2010. aug. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
13:16tal értek egyet én kétszer voltam de nekem is ez a véleményem, mi is idegeneknél vendégeskedtünk és hihetetlen hogy mennyire megbíztak bennünk:napközben elmentek vmi cirkuszba a kisgyerekükkel és ott hagyták ránk az egész házat, ha olyanok lennénk az egész házat kiüríthettük volna.
2010. aug. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ez mind szép és jó. :)


Viszont hallottam, hogy mindig bicskát hordanak megukkal, nagyon sok erős házipálikát képesek meginni, néha nagyon sértő vicceik vannak. És csak "tápos városiaknak" néznek minket... Igaz ebből valami, vagy mehetek nyugodtan erdélybe?


És erdélyben hova érdemes ellátogatni? Melyik területére? És van ott valami "vadromantikus"?


Fére ne értsetek. :)

2010. aug. 22. 14:42
 9/13 anonim ***** válasza:

ma 14:42

Bár én még sajnos nem voltam Erdélyben de amit a neten láttam meg hallottam az csak dicséret.Mindenhol a ezeréves magyar múlt látszik(bár a románok sokat eltüntettek).Az egyik válaszoló írta hogy eszük ágában sincs Magyarországhoz tartozni ez csak mese nagy részük örülne a magyar fennhatóságnak de persze vannak akik független Székelyföldet szeretnének megértem őket azok után amit kaptak néhány magyar honfitársamtól.


Szerintem érdemes ellátogatnod a Gyilkos-tó környékére a Bihar-hegységbe vagy a Retyezátra.

2010. aug. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Erdély nagyon szép és nagyon kedvesek arra a magyarok.Mikor Erdélyt romániához csatolták az erdélyi románok nagy része nem akarta a csatlakozást,ezt kevesen tudják!Ha oda mész vigyázz a románokkal ,sokszor még nappal az utcán is beszólnak ,ha magyarul beszélsz,én többször jártam így Kolozsváron!
2010. aug. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!