Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Védettségi igazolványhoz...

Védettségi igazolványhoz kapcsolódó korlátozások, jogok elfogadhatók számodra?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 26. 13:39
A kérdező szavazást indított:
Igen. Előnyt élvezhetnek azok, akik beoltják magukat, ösztönözni kell valamivel a népet, hogy minél többen beoltsák magukat.
Nem. Ez diszkrimináció, mindenkinek joga van oda menni, ahova akar.
50 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Megkaptam az oltást, de az utóbbira szavaztam.
2021. ápr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nincs számom.
2021. ápr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
47%

Én is megkaptam az oltàst.A munkàmból adódóan külföldre is kell utaznom.Nem volt kérdés.

Mindenki döntse el maga,hogy kéri-e az oltàst vagy sem.

Ez alapjàn diszkriminàlni valakit nagyon igazsàgtalan dolog.

2021. ápr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
69%
Igen
2021. ápr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Kb 20x voltam tesztelni, mindvégig negatív voltam. Örültem volna pozitívnak is h ne korlátozzák az életemet. Ha szabad életet akarok akkor meg oltassam is be magam!?

Kész vicc az egész..

2021. ápr. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem diszkriminatív. Nem előjog egy oltás hogy a többiek hátrányt szenvedjenek belőle.
2021. ápr. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
95%

A kérdés felvetését követően, a szavazásnál elég lett volna csak az "igen" és "nem" választási lehetőséget kínálni, ugyanis az ezek után való megjegyzés félre irányíthatja a válaszadókat. Természetesen mindenkinek joga van oda menni, ahová szeretne, de bizonyos korlátok között. Ezért van az is, hogy a pozitivitást mutató egyénnek karanténba kell vonulnia, s az adott ideig nem hagyhatja el az otthonát. Ez a korlátozás az egyén védelmét is, de különösen a mások védelmét szolgálja. Maszk nélkül nem engednek be senkit a boltokba, bankokba, postára, gyógyszertárakba, tömegközlekedési eszközökre, stb. Ezek szerint a maszk használatát mellőzők kirekesztése ezekről a helyekről szintén diszkriminációnak számít?

Már korábban is ismert volt az a tény, hogy bizonyos külföldi országokba csak megfelelő védőoltással lehetett beutazni. Ezt vagy felvállalta az oda látogatni kívánó egyén, vagy lemondott odautazási szándékáról.

Egy ilyen világméretű járvány esetén - ami több hullámban és egyre drasztikusabb intenzitással jelenik meg - ezek a korlátozást szabályozó, de ingyenes megoldási lehetőséget kínáló megfékezés mindenképpen jogos intézkedés.

Belegondolhatnánk abba is, hogy aki az oltást és az egyéb óvintézkedést diszkriminációnak tartja, nem diszkrimináció-e az, hogy én a jogaimra hivatkozva, mások beleegyezése nélkül, kiteszem őket a fertőzésnek, esetleg a halálos kimenetelű betegségnek. Ezek nem csak az egyének sorsát, hanem egész családok jövőjét is derékba törhetik.

2021. ápr. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én is hasonlókat gondolok, mint az utolsó hozzászóló. Szerintem rengeteg “diszkriminatív” dolog ér minket nap, mint nap. Egy világjárványt megfékezését próbáló eszköz, nem az.
2021. ápr. 30. 19:08
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Természetesen a válasz igen, bár nem sikerült jól megcsinálni a rendszert. Valóban diszkriminációról van szó, de sokan összemossák az olyan alapvető emberi jogok, mint a faj,bőrszín, nem, nyelv, vallás stb. alapján történő hátrányos megkülönböztetés tilalmával, melyek viszont nem választható jellemzők, melyek fölött nincs rendelkezési lehetőséged, ellentétben az oltással, amiről te magad dönthetsz, hogy felveszed-e, vagy nem.

Az oltásnak van egy egyéni és egy társadalmi fontosságú szerepe. Az egyéni, hogy te magad ne pusztulj bele a fertőzésbe, de aki szinte tünetmentesen esik át a betegségen, utólag azt mondhatja hogy magasról tesz az egészre, sz*ik arra, hogy melyik életképtelen lúzer hal meg, a lényeg, hogy ő túlvan rajta. Akit elvisz a kór, annak 100%-ban negatív kimenetele lesz a dolognak. Tehát egyéni szinten járhatunk így is, meg úgy is.

De nem ez a fontos. Azért kell minél több embernek beoltatnia magát, mert az oltakozásnak akkor van értelme, ha minél gyorsabban, minél többen elérünk egy olyan állapotot amikor már nem halunk bele a kórba, nem omlik össze az egészségügy és egyúttal megnehezül a vírus dolga és kialakul a nyájimmunitás. A briteknél januárban 50 ezer ember élt olyan körzetekben ahol nem volt Covid halálozás, mára ez a szám 20 millió embert jelent.

Az viszont világos, hogy a védettségi igazolvány ebben a formában több sebből vérzik. Szerintem az első oltás után még nem kéne adni, korai. Addig sem szerencsés a dolog amíg nincs mindenki számára elérhető vakcina. Azt meg kellett volna oldani, hogy aki regisztrált, bármelyiket elfogadja de még bem került sorra az ne bűnhődjön. Ugyanakkor ezt is praktikusabb lett volna eleve közösen az EU többi tagállamával együtt megalkotni de ebben közös a felelősség is, nem lehet kizárólag a nemzetállamokat vagy az EU bürokráciát hibáztatni. Különösen, hogy az EU nagyon nehezen pörgette fel az oltási programot, hónapokat elvesztegetve ezzel.

Óriási hiba volt politikai teret engedni a vakcinagyártók konkurrenciaharcának, a keleti vakcinák elleni propagandának aminek a következménye, hogy az emberek úgy érzik ez most egy olyan idő, amikor lehet úgy csinálni, mintha minden rendben lenne és van idő kényelmesen válogatni a vakcinák között. Értem én, hogy nem kellően dokumentált, de nem vagyunk olyan helyzetben,hogy ezen fennakadjunk, főleg, hogy már több 10 milliós tapasztalat van. Persze, hogy jobb lenne szép játékkal győzni, de most kiegyeznék egy csúnya 1:0-al is. Nem, ilyen globális válság az emberiség történetében még nem volt, a nagy többség erre nem volt felkészülve, itt és most nem lehet úgy válogatni a lehetőségek között mint békeidőben. A legtöbb ország nem olyan rendszereket üzemeltet, melyek a legextrémebb körülményeket veszi figyelembe. Nem lehet mindennapi tömegkatasztrófákra méretezett rendszereket fönntartani. Ezért kell befogni az orrunkat és ha már van oltás akkor minél gyorsabban fölvenni, hogy minél hamarabb túllegyünk rajta és ne is legyen szükség védettségi igazolványokra.

Aki viszont nem is hajlandó beoltatni magát és nincs rá orvosi ellenjavallata, az az én életemmel és munkámmal ne szórakozzon, ne sírjon. Lehetősége van választani, kisebb és nagyobb rossz között. Lesz szíves a kisebbet választani.

2021. máj. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 nizijozsef válasza:
Egyértelműen diszkriminatív. Gondoljunk bele abba, hogy hiába a maszk, az nem véd meg semmitől. A buszon vannak oltott és oltatlan emberek.Aki nincs beoltva, azoknak le kellene szállni a buszról?
2021. máj. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!