Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki a híres festőművész férje/apja után, annak képeiből él meg?

Figyelt kérdés
Adott egy híres művész, aki pár éve elhunyt. A képei több száz ezertől kezdődnek, van amelyik egy milliónál is magasabb áron van értékesítve. Van egy özvegye és egy lánya. Az idősebb nő rengeteg képét eladja, olyat is ami személyes, róluk készült.. a lánya középszerű művész, aki félévente ha egy saját képet elad... szóval nem fura ez egy kicsit, hogy minden képét szinte pénzzé teszik, és abból éldegélnek. A lány már 35 körüli, de dolgozni se dolgozott még.

2021. máj. 3. 19:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

Mi a bajod ezzel???

Törvényes örökösök, a saját vagyonukkal azt csinálnak, amit jónak látnak...


Te valami rokonuk vagy?

Miért ütöd az orrodat mások privát életébe?

2021. máj. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Egészségükre.
2021. máj. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Helyes, legalább mások is élvezhetik a képeit.
2021. máj. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ő dolguk. Én nem ezt tenném, mert nem vezet sehová a festmények száma is véges. Elherdálnak mindent, utána kénytelenek lesznek dolgozni, ha nem akarnak éhen halni. A festmények legalább olyan helyre kerülnek, ahol értékelik őket.

Privátban esetleg megírod a festő nevét? Nagyon érdekelnek az ilyen kaliberű festők, ráadásul még megfizethetőek.

2021. máj. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

4-es

Köszi, én is így gondolom, hogy ekkora értékeket nem tudnék csak úgy elherdálni..és egyszer úgy is elfogynak..pl ha rólam az apám/férjem festett volna, ráadásul ilyen kaliberű képeket, akkor nem lenne az a pénz, hogy eladjam, túl értékes lenne számomra. Eszmeileg főként. Igen, megírom.

2021. máj. 3. 22:12
 6/27 Tepfal ***** válasza:
69%
Elég rosszindulatúnak tűnsz, Kérdező. Azt mondod, a lány sose dolgozott, közbe meg írod, hogy művész és havonta elad egy képet. Attól, hogy nem sikeres művész, a saját elmondásod alapján is dolgozik. Szerintem azzal sincs semmi baj, hogy eladják az apa képeit, hisz gondolom ezért festette őket. Biztosan megtartják azokat a képeket, amik nekik érzelmileg fontosak, ami neked a legszebb családi kép, abból nekik lehet, hogy van többtíz. Így legalább mások is élvezhetik az apa művészetét, az én lelkemnek mondjuk elég jól esne, hogy az apám műveiért halála után valakik többszázezret fizetnének, hogy csodálhassák. És azt honnan tudod, hogy az így szerzett pénzt nem okosan fektetik be? De összességébe, mi közöd ehhez?
2021. máj. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Utolsó, azt mondtam FÉLévente ad el ha úgy van EGY képet! Nem havonta.

És neked mi közöd ahhoz, hogy nekem mi közöm ehhez? :D

Kicsit am gáz, hogy amiért az apuka megdolgozott keményen, a ház is pl meg a temérdek festmény ezt a célt szolgálja nekik...

2021. máj. 4. 09:15
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően két részre bontanám a dolgot:

1.) A festményeknek az a jó, ha gyűjtőkhöz kerülnek, nem pedig mappákban porosodnak. Ettől lesz élő az életmű. Ismerek olyan örökösöket, akik a szekrény mélyén, a világtól eldugva őrzik a festő-apa hagyatékát, az eredmény pedig az, hogy a művész lassan kezd a feledés homályába veszni.

2.) Az, hogy a család csak ebből él, az ő dolguk. Én másképp' csinálnám, de ha ők így döntöttek, lelkük rajta. Ha már nincs sok kép, akkor előbb-utóbb úgyis más megélhetés után kell nézniük.

2021. máj. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
49%

7: de milyen jogon vájkálsz ismeretlen emberek magánügyeiben...????


Tök mindegy, hogy az örökhagyó mit és mennyit dolgozott. MOST ez már az örökösök saját vagyona.

2021. máj. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Ki a **** vájkál? Én azt kérdeztem mi erről az emberek véleménye.


Te meg mit vájkálsz akkor itt?


Érdekes, van aki tud normális választ írni. Köszönöm 8-as, ment a ✅

2021. máj. 4. 11:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!