Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak jövő nyáron?...

Mit csináljak jövő nyáron? Önkéntesség? Külföld? Ötletek?

Figyelt kérdés

Idén nyáron már dolgoztam itthon, és jó lenne jövőre is csinálni valamit. Viszont szeretnék kimenni külföldre is, elsősorban a nyelv miatt, másrészt pedig nem lenne rossz keresni valamennyit az egyetem előtt. Van rá esély, hogy kapok normális szezonális munkánt kint?

Illetve olvasgattam itt is, hogy van olyan lehetőség, hogy külföldön lehet önkénteskedni. Ez hogy működik? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?


2010. aug. 23. 17:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Lemaradt hogy 18/L
2010. aug. 23. 17:42
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Önkéntes táborban már voltam kétszer is, és remélem lesz még rá lehetőségem. A rövid (2-3 hét) önkéntes táborokban, szállást, ellátást kapsz, amiért cserébe 3-6 órát kell dolgoznod mindennap (heti 5 nap). Csak az útiköltséget kell állnod. Rengeteg téma közül lehet választani, így ha testhez állót sikerül kifognod, akkor nem is igazán munka, inkább csak szórakozás az egész! Nemzetközi csapattal táborozol együtt, így barátságokat is lehet kötni! :) A hosszabb távú önkéntességeknél kapnak zsebpénzt is, de ott sem kell sokra számítani, ha jól tudom ebben 3 hónap a minimum amit el kell vállalni, de ebben most nem vagyok biztos.

Amit még eltudok képzelni, az talán az au pairkedés, az is tökéletes nyelvtanulás szempontjából, de ott is csak valamennyi zsebpénzt kapsz, meggazdagodni nem lehet belőle, inkább csak a kinti szabad programokra futja. Én ammondó vagyok, ezektől biztosan nem jössz gazdagon haza, de nyelvtanulás szempontjából tényleg hihetetlenül jók, nem mellesleg pedig tényleg életre szóló élmény! :)

2010. aug. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ha nem baj kérdeznék még.

Utána néztem picit ennek az au pairkedésnek, és nagyon megtetszett. Ezzel kapcsolatban is van tapasztalatod? És milyen nyelvterületre érdemesebb inkább kimenni? Németül jobban beszélek, nyelvvizsgám is van, viszont egyetem miatt kell az angol is, de azt nem beszélem túl jól, viszont megértetni meg tudom magamat.

És hogy érdemesebb kimenni, közvetítővel vagy pedig úgy hogy magam keresek családot?

2010. aug. 24. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!