Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy ilyen jövő elé néz az emberi faj?

2011. ápr. 26. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdekes videó, elgondolkodtató. Van rá esély, hogy igaz lehet.
2011. ápr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
elképzelhető. talán még megérhető időben is.
2011. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
h*lyeség. nem valószínű . legalább is az , hogy ilyen gyorsan megtörténjen ez , az nem valószínű , 40-50 éven belül nem valószínű ez az egész . sőt , sokkal több idő kell , ha egyáltalán bekövetkezne ez az egész.
2011. ápr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

50% az esélye. Vagy így lesz, vagy nem. :D

Meg van az esélye, de szerintem nem kell túldramatizálni.

Az igazat megvallva, én már unom, hogy mindenhonnan ez zúdul ránk, hogy tönkretesszük a világot, szennyezzük a vizeket, levegőt, kiirtjuk a fajokat...

Persze igaz. De attól még az, hogy folyton azt zúdítják az emberek nyakába, hogy milyen elcseszettek, amiért ezt hagyják, szerintem egy idő után csak azt érik el, hogy senkit nem fog érdekelni és csak azért sem foglalkozik vele.

2011. ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdekes videó.

Az biztos, hogy nagyon sok változás folyik manapság a FÖldünkön és sokszor mi vagyunk az okozói.

2011. ápr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát vannak benne reális, meg kevésbé reális dolgok. Pl. az, hogy a Föld fajainak fele kihal 2050-ig, ez nagyon irreális, de ha így lenne, az NAGYON baj lenne. A tengerszint-emelkedés is a mai álláspont szerint nem lehet ilyen gyors (de ez azért nem olyan egyértelműen irreális, mert ebben vannak totálisan ismeretlen faktorok - bizonyos okok előidézhetik a tengerszint hirtelen, drasztikus emelkedését akár 1-2 év alatt, és ezekről az okokról nem sokat tudunk).


Figyelj, rengeteg szcenárió, modell van, mindegyik mást mond. A legvalószínűbb azért egy ennél jobb modell. A probléma az, hogy a "rossz" prognózisú modellekből sokkal több van, és sokkal nagyobb az esélyük, mint a "jóknak".


Én így a dolgok mai állása szerint azt mondanám, hogy nem igazán valószínű, hogy ez 2050-re megtörténhet. Ha azt kérdeznéd, hogy 2100-ra... hát arról már nem merném ilyen biztosan mondani :)


egy, a témában dolgozó geológus

2011. ápr. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azert az IQ nem olyan szinten oroklodik, hogy a 80-as IQ-junak csakis alacsony IQ-ju gyereke lesz meg azert vallalnak azok is gyereket, akik nem trailer trash emberkek es ez a jovoben is igy lesz. Olyan nem lesz soha, hogy csak buta ember lesz. Szerintem az emberek a klasszikus ertelemben vett muveltsegi szintjukben fognak meggyengulni, de ettol meg lehetnek informaltak, pragmatikusak (tehat a mindennapi eletben helyt tudnak allni).
2011. ápr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!