Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elnevezhetném a lányomat...

Elnevezhetném a lányomat Freyjának?

Figyelt kérdés
Mostanában elkezdett foglalkoztatni a skandináv mitológia és ahányszor olvastam Freyja nevét úgy egyre jobban kezdtem imádni (már régóta hallottam ezt a nevet, de akkor még nem nagyon érdekelt). Ha születne egy lányom, akkor adhatnám neki ezt a nevet(?).

2021. máj. 27. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Magyarországon nem.
2021. máj. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Freja írásmóddal igen.

Rajta van a hivatalos utónév-listán.

2021. máj. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
Freya a helyesírása nem? Amúgy nem hiszem. Van 1 lista a nevekről amiket adhatsz neki, de szerintem szép név lenne neki
2021. máj. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Freja anyakönyvezhető.

[link]

2021. máj. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
Adhatnád, de nem biztos, hogy szeretni fogja.
2021. máj. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Csak tipp: Add neki középső névként, de valami rendes nevet is adj neki, hogy választhasson majd. :)
2021. máj. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Mi magyarok úgy vagyunk ezzel, hogy alapvetően hagyjuk a bolondokat kiélni az összes baromságukat, de azt azért elvárjuk, hogy az az idióta legalább magyarosan írja le azt a nevet.

Mi magyarok azt értjük magyaros írásmódon, hogy úgy írjuk, ahogyan ejtjük. Gondolom, így már nem lesz annyira menő.

2021. máj. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

"Mostanában elkezdett foglalkoztatni a skandináv mitológia"

Kíváncsi leszek, a lányod ezt hogy adja majd elő nagyobb korában. Halottam már sok olyan mondatot, hogy "anyám/apám kicsit rá volt kattanva erre-arra, ezért van ilyen idióta nevem".

2021. máj. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%
Freja néni! Bevette már az esti gyógyszerét?
2021. máj. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Freyjanak kell irni... persze adnek neki masik nevet is, ha netán nem tetszene neki. Amugy ez az utolso hozzaszolas, hogy Freja neni... minden benan hangzik l, ha hozza teszed hogy utana hogy neni/bacsi... kulonleges nevet akarok neki adni es nem egy hetkoznapi nevet mint pl. Lili vagy Zsofi
2021. máj. 28. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!