Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg jobb félni, vagy...

Tényleg jobb félni, vagy mégis inkább megijedni?

Figyelt kérdés

Tudom, mire szokták mondani, ismerem a jelentését, de ha máshogy nézzük félni tartós állapot, megijedni meg egy pillanat.


Szerinted melyik "jobb" ?


2010. aug. 24. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Természetesen tartósan szorongani nagyon egészségtelen állapot, megijedni, majd ellazulni még kellemes is lehet.



De tudjuk, a mondat arról szól, hogy inkább feleslegesen készüljünk a bajra, tegyünk meg minden óvintézkedést és így aztán NYUGODTAK lehetünk, mint nem törődni a lehetséges jövőbeni problémákkal, majd ha bekövetkeznek RÉMÜLTEN kapkodni fűhöz-fához.

Vagyis ezt a közmondást megfogadni nagyon is egészséges és stresszmentesítő dolog!

2010. aug. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért mert itt arra kell gondolni,

hogy a félelem a rossz dolog elkövetése vagy megtörténte előtt van

a megijedés pedig akkor, amikor megtörtént a rossz.

Pl. félsz a sebességtől, ezért nem hajtasz mint az állat, de ha hajtasz és pl valami történik, akkor megijedsz.

Remélem, érthető voltam.

2010. aug. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
pl egész éjszaka félsz hogy jön a betörő, de nem történik semmi, vagy nem félsz, de betörnek, lelőnek, kirabolnak. na melyik a jobb?
2010. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Hát akkor már inkább félek, minthogy betörjenek a házamba es megijedjek:D
2010. aug. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

szerintem ez a mondás inkább az előre gondolkodásról szól.

Gondold végig mi történhet és aszerint cselekedj.

Ha már betőrés, akkor jobb bezárni az ajtót (tehát félni attól, hogy a nyitott ajtón bejön éjjel valaki), mint valóban arra ébredni, hogy bejött valaki és akkor megijedni.

Ja és semmi köze a "félésnek" a tartóssághoz.

2010. aug. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Elővigyázatosnak, óvatosnak kell lenni. Inkább felszereltetem a lakásomba a riasztót, kamerát, minthogy arra ébredjek, hogy kiraboltak.
2022. máj. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!