Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Médiatörvény! Nem jobb félni,...

Médiatörvény! Nem jobb félni, mint megijedni?

Figyelt kérdés
Nem értem,hogy sokan miért akarják a tv-re bízni a gyereknevelést... Akik támogatják a törvényt,mert hogy a gyerek ne lásson bizonyos dolgokat a tv-ben,az abba nem gondol bele,hogy mi lesz,ha majd egyszer elengedi valahová nyugodt szívvel,aztán pl. összeverik az éjjel a gyereket,mert az éppen egy olyan hely,csak a tv nem tudósította,tudósíthatta a híreket?
2011. febr. 5. 10:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
De jobb félni. Egyetértek kérdező.
2011. febr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem meg arra gondolt, hogy a szülőnek kell elsősorban nevelnie a gyerekét.
2011. febr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A médiatörvény tudomásom szerint nem "tiltja" az ilyen jellegű "tudósításokat".

Csak azt "tiltja", hogy a hiradóból kékfényt csináljanak. Rosszul tudom?


> Nem értem,hogy sokan miért akarják a tv-re bízni a gyereknevelést...

Mert r*hadt sokat dolgoznak, és nincs erejük gyereket nevelni.

Vagy egyszerűen csak lusták rá.


> Akik támogatják a törvényt,mert hogy a gyerek ne lásson bizonyos dolgokat a tv-ben,

...azok még nem hallottak erről az Internet nevű dologról, amin úgyis azt néz a gyerek, amit akar.

2011. febr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, ne légy gyermeteg. A médiatörvény csak papíron született azért, hogy "megvédje a gyerekeket". Lajcsika felmegy majd a netre, és tízszer durvább dolgokat lát, mint a tévében. Ez csak a rossz szöveg, amivel az ország szép részét kitevő önálló vélemény nélküli agyhalottakat hülyítik.
2011. febr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok sötét, kikérem magamnak! Csak felháborítónak tartom, hogy azért nem kapunk reális képet kis országunkról, mert Jóskának meg Mancinak annyiból áll a gyereknevelés, hogy bekapcsolja nekik a tv-t, meg elévág 2 mekis sajtburit, kólával. Ha nincs ideje vele foglalkozni, akkor vegyen neki könyveket, oktató dvd-ket, a tv-t meg zárja el.
2011. febr. 5. 11:05
 6/17 BlackSword ***** válasza:
64%

Igaza van a kérdezőnek... A gyereknevelés nem a média és nem a kormány dolga... A gyereknevelés igen is a szülők kötelessége... És senki ne jöjjön itt azzal, hogy a munka miatt nincs ereje gyereket nevelni... Egy gyereket nem csak megcsinálni kell, hanem fel is kell nevelni... A gyereknevelés nem lehetőség, hanem kötelesség és felelősség... Ha már megcsinálták...


A másik pedig az, hogy hiába tíltanának ki minden ilyen jellegű dolgot a tv-ből... A neten majd megtalálj az a gyerek, akit ez érdekel... Max titokban fogja csinálni... Csak gratulálni tudok az ilyenhez... Így kell a gyereknek megtanítani, hogy hazugsággal mi mindent el lehet érni...

2011. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Csak azt "tiltja", hogy a hiradóból kékfényt csináljanak. Rosszul tudom? "


Rosszul tudod, ez csak egy módosító javaslat volt a törvényhez, magában a törvényben még elég sok minden dolog van, azért is balhéznak miatta (és ők sem azért balhéznak, hogy akkor most nem lesz több Való Világ)

2011. febr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, BlackSword: igazatok van!
2011. febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha tényleg érdekelné őket mi megy a tv-ben már rég betiltották volna a valóvilágot


Az sokkal aggasztóbb lenne hogy ha az ország jövő héten összeomlana arról nem kerülhetne híradás a tv-be nehogy a Fidesz rossz színben tűnjön fel.

2011. febr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Lepontozhattok, de akkor sincs igazatok.Én a tv hatása a gyerekekre-ből írtam a szakdogámat. Higgyjétek el utána jártam rendesen a dolognak.Kérdőíveket válaszoltattam meg, könyveket, cikkeket olvastam.Hasonló véleményen voltam, mint ti. Aztán lett két gyerekem. S megváltozott a véleményem. Nem a tv neveli a gyerekemet. De időnként, muszáj, hogy elé ültessem őket, mert vannak dolgok, amik nagyon veszélyesek, s nem tudom másképp megoldani, csak, ha valami leköti őket, nagyon kicsik, mindent babrálnak, mellettük nem lehet főzni, vasalni. Stb. Tudom, csináljam meg este.Szörnyű önző dolog, de nekem is szügségem van alvásra. Nem egy szülő kényszerül arra, hogy -mivel egyedül van a gyerekeivel-a tv előtt kicsit le legyenek kötve, amíg ő megcsinálja a legfontosabb dolgokat.

Aki meg minden áron rémségeket, öldöklést,s rossz hírekkel akarja boldogítani magát, s úgy érzi nem teljes az élete, eme léleképítő dolgok nélkül, bizton állíthatom, s vígasztalásul közlöm, az interneten meg tudja nézni.

2011. febr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!