Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Magyar Postánál ha csomagfel...

A Magyar Postánál ha csomagfeladásban jártas vagy segítenél? Nem értem a díjtáblázatot. Belföld. Sok kérdés.

Figyelt kérdés

[link]


EGYETEMES CSOMAGSZOLGÁLTATÁS MPL POSTACSOMAG ALAPDÍJAK

2 kg-ig 1735 Ft

5 kg-ig 1965 Ft

10 kg-ig 2085 Ft


EXPRESSZ CSOMAGSZOLGÁLTATÁS MPL ÜZLETI CSOMAG ALAPDÍJAK(1 MUNKANAPOS ÁTFUTÁSI IDŐ**)

Háznál történő kézbesítés esetén

2 kg-ig 1975 Ft

5 kg-ig 2220 Ft

10 kg-ig 2400 Ft


Postán maradó és PostaPontra történő címzés esetén

2 kg-ig 1525 Ft

5 kg-ig 1745Ft

10 kg-ig 2010 Ft


Csomagautomatákra történő címzés esetén

stb.


A kérdés az:

1. Magánszemélyként ezek közül bármelyiket igénybe vehetem? (Csak mert a második táblázatba üzleti csomagokról írnak).


2. Mindegyik ajánlottan van küldve ezek közül? Az 1525 Ft-os postán maradó is ajánlott?


3. Borítékba vagy "bármilyen" méretű dobozba csomagolhatom-e a küldeményt? Tehát nem kell venni hozzá szabványos méretű MPL feliratú dobozt?


4. Csomagautomatába történő címzés esetén mire van szükség? Elég, ha feladom a postán, vagy csomagautomatán keresztül kell feladni is? Kell-e bankkártya a csomagautomatás feladáshoz? (Mert nekem nincs).


5. 500gramm feletti, de 2kg alatti küldeményt ajánlottan legolcsóbban melyik megoldással van lehetőségem feladni?


6. Hogy van ez a postán maradó dolog? Annyit utánanéztem, hogy a küldeményre a címzett nevét és a posta címét kell csak ráírni, ahol átveszi a küldeményt és a címzett állítólag nem kap értesítést, hogy postán maradó csomagja érkezett, hanem bekell menni kérnie.


7.Igaz-e, hogy a 2,4cmx22,9cmx32,4cm 2 kg alatti küldeményt csak postán maradóra veszik be?


8. 500gramm feletti, de 2kg alatti küldeményt nem lehet postán maradóra feladni? A táblázatban semmi ide vonatkozó díj nincs megadva.


9. Csak expressz és üzleti csomagot kérhetek postán maradóra, tehát az egyetemes csomagszolgáltatás táblázatában lévőket nem tudom postán maradóra kérni? Mert azoknak a postán maradó díjuk nincs ott.



2021. jún. 8. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Adhatsz fel magánszemélyként is üzleti csomagot, ez csak egy elnevezés, mert jellemzően üzletelés után (például webshopos rendelés, magánszemélyek közötti adásvétel) szoktak ilyet feladni.


2. Csomagnál nincs ajánlott, minden csomag regisztrált, azaz kapsz egy sorszámot amivel követheted, ha megadod a címzettnek, ő is.


3. Van egy minimum méret, fejből nem tudom, a Posta honlapján fent van. Boríték biztos nem mehet csomagként.


4. Postán is feladhatsz automatába címzett csomagot, illetve automatában is feladhatsz postán maradóra vagy házhoz címzett csomagot is.


5. 500 gramm feletti ajánlott levél már a legtöbb esetben drágább, mint a csomag.


6. Ez a postán maradó levélre vonatkozik. Csomagnál a címzett kap értesítést SMS-ben, ehhez persze meg kell adnod a telefonszámát.


7. Nem igaz.


8. Bármit fel lehet adni postán maradóra.


9. Azt is lehet postán maradóra, de a díja ugyan annyi, mint házhoz címezve.

2021. jún. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BlackSword ***** válasza:

1, Igen, adhatsz fel, az üzleti csomag értékbiztosítást foglal magában, ezen az áron 50.000 ft-osat, ehhez jöhet még hozzá 90 ft-ért az időgarancia...


2, ajánlott csomag nincs, az levélszolgáltatás... minden csomag, egyedi azonosítóval rendelkezik, ami a nyomonkövetést teszi lehetővé...


3, bármibe csomagolhatod, a minimum követelmény, hogy elférjen rajta a címirat... egy kb a kicsi boríték mérete...


4, postán is feladhatod, amire szükség lesz, a címzett neve, mobilszáma, e-mail címe, és a kívánt autómata megnevezése, pl pécs 27-es automata... ennyi... készpénzben is fizethetsz...


5, postán maradó csomag olcsóbb, egyszerűbb...


Postán maradó csomagnál kötelező megadni a címzett mobilszámát és/vagy e-mail címét ahová az "értesítő" megy... Mellesleg a posta címe nem kell, csak az irányítószáma, és rá kell írni, hogy postán maradó...


7, Nem, nem igaz, sőt, ez a maximálisan levélszekreny útján kézbesíthető levél mérete...


8, de lehet... ott nincs meretkorlát...

2021. jún. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!