Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan ered az, hogy azt...

Honnan ered az, hogy azt mondják, hogy ku...jó? Amikor máskor meg lenézik meg utálják a K-kat akkor miért mondják valamire, hogy k.... Jóó??

Figyelt kérdés

2021. jún. 29. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"f**za"

Ezt is lehet mondani több hangsúllyal. Kifejezheti valami tetszését is akár, vagy azt, hogy nagyon nem jó valami.

Az általad említett dolgoz is lehet mondani több hangsúllyal is. Jelenthet rosszat is. Nem mindegy hogy mondod.

2021. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem a qrvákra mondják ilyenkor hogy jó. Ebben a kontextusban a qrva a nagyon szinonimája.

Pl mondják azt is hogy qrva nagy halat fogtam, vagy hogy qrvára beütöttem a lábujjam.

2021. jún. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
"- K*rvára megy a pénz! - mondta anyám és apám is. Csak más-más hangsúllyal." 😁
2021. jún. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Ahogy a kettes írja, nem a qrvákra mondod.


Engem a faaszszopó zavar, soha nem jelent pozitívat, de mégis elvárják ezt a negatív cselekedetet. (Soha nem hallom, hogy pinanyalónak csúfolnák egymást az emberek.)

2021. jún. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ez egy tök érdekes kérdés, sztem érdemes lenne feltenni a nyelvészet topikban. Itt csak találgatni fogunk.
2021. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
*Vagyis rovatban vagy miben.
2021. jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert ez egy elterjedt szófordulat. Én pl. utálom a tököt, mégis használom a "tök jó" kifejezést.
2021. jún. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A tök jó nem a tök növény nevéből jött, hanem a tökéletesen jó rövidüléséből.
2021. jún. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Phoney ***** válasza:
A k.va indulatszó (is) lett, és az indulatszavakból gyakran lesznek trágár nyomatékosító jelzők. A "kvajó" ugyanúgy lett, mint a "kib.ott jó".
2021. jún. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!