Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A zsidók között vannak nem...

A zsidók között vannak nem judaista vallásúak (pl.: keresztények, muszlimok), valamint a judaista vallásúak között vannak nem zsidó nemzetíségűek?

Figyelt kérdés
2021. júl. 8. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

A zsidók között alapból csak zsidók vannak, mivel ez egy vallás, és nem népcsoport vagy nemzetség.

Például keresztény vagy muszlim zsidó nincs.

De van magyar, angol, horváth, lengyel stb. zsidó.

2021. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vannak.
2021. júl. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vannak, igen.

Etnikailag zsidók áttérhetnek más vallásra, de akkor bűnös zsidónak számít elvben.

A zsidó vallást fel is lehet venni, bár nem egyszerű, de ha a betérő tud (etnikailag) zsidó ősöket bemutatni. akkor könnyebb.

2021. júl. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A zsidó szó tudtommal egy népcsoportot jelöl, akiknek izraelita a vallása, már ha épp nem más vallású, vagy ateista az illető mint én (csak az egyik ágról, mindegy, melyikről). Otthon sosem került szóba, volt karácsony, húsvét, ilyesmi. A rokonok közt se ismertem hívőt.
2021. júl. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyes, ha a zsidó nem népcsoport, akkor miért tudom megállapítani ha ránézek az arcukra, hogy az ateista kommunisták zsidók?
2021. júl. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ők maguk mondják, hogy népcsoport. Amikor a Sorosról volt szó, egyből ugrottak, hogy "antiszemiták".
2021. júl. 10. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok etnikailag zsidó nem gyakorolja a vallását.
2021. júl. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
69%

Tisztelt kérdező!

Igen vannak. Az én családom jelentős része is zsidó származású, ettől függetlenül egyikőjük sem gyakorolta a vallást soha, jómagam pedig reformátusnak vagyok keresztelve, viszont ez csak amolyan formalitás volt édesanyám kérésére. (Az öcséim viszont már nincsenek megkeresztelve.) A neveltetésemet tekintve teljesen ateista szellemben lettem felnevelve. Ettől függetlenül azért nyilván rosszul esik a beszólogatás, az antiszemitizmus.

2021. júl. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!