Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapesttől távol élők, ti...

Budapesttől távol élők, ti nem érzitek úgy hogy kimaradtok sok dologból?

Figyelt kérdés

Vidéken élek, de rendszeresen megfordulok a fővárosban (dolgozni is mindig ott dolgoztam).

Rengeteg program, lehetőség, választék mindenből.

Temérdek szabaduló szoba mindenféle tematikában. Harry Potter rajongók mehetnek fantasy díszletben logikai fejtörőket megoldhatni.

Aztán ott a sokféle étterem. Szeretem a japán konyhát. Randikat is rendszerint japán étterembe szervezek. Vidéken erre konkrétan semmilyen lehetőség nincs. Pesten meg kiülsz az étterem teraszára és a mobilos webes felületen rendeled az ázsiai szakácsok által összedobott ételeket.

Nem is beszélve a koncertekről. Budapest Park, Barba Negra, A38. Külföldi, olykor alternatív, kevésbé populáris előadók mindenféle stílusban.

Vagy a színház, ahol nem csak a legpopulárisabb darabok közül van lehetőséged válogatni, hanem kisebb társulatok formabontó előadásait, réteg műfajban készült darabjait is megtekintheted.


Megőrülnék, ha alkalmanként nem jöhetnék fel kultúrát fogyasztani, vagy szórakozni. Ti hogy vagytok ezzel?

(A kérdés kevésbé vonatkozik pl debreceniekre)



2021. júl. 10. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
A nagyobb városokban is megvan mindez, de olcsóbb mint Pesten. Talán az étterem kivételével, az annyi mint Pesten. De a mozi egyértelműen olcsóbb, a kulturális események is. A nagy sztárok, akik a felsorolt helyeken lépnek fel meg nem érdekelnek. A kicsik meg többnyire helyben vannak, egy pécsi zenekar például többnyire a környéken marad és több értéket ad a kultúrához, mint a sztárok futószalagon gyártott zenéi.
2021. júl. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Pécstől ~35 km-re lakok egy pici városban. Ha moziba, színházba szeretnék menni, bemegyek Pécsre, ruhát is ott veszek, és a nagybevásárlást is ott intézem. Különlegesebb dolgokat a neten rendelek, az itteni futárok jellemzően nagyon profik, sokszor megdöbbenve olvasom, hogy miket művelnek a nagyobb városokban.


Ha különlegesebb programot szeretnék (pl. a Harry Potteres, aminek utána is nézek, köszi a tippet), felutazok Budapestre vagy ahol éppen van ilyesmi, és egy jó kis egész napos családi/baráti program lesz belőle.


Étterembe nem szeretek járni, néha rendelek pizzát, és ennyi. A helyi pizzázó jobb, mint bármelyik nagyvárosi ismertebb hely.


Csend és nyugalom van, nincs dugó, nincs szmog, nem kell órákat tömegközlekednem naponta, hogy bejussak a munkahelyemre.


Egy dolgot sajnálok, hogy hűtött termékeket, zöldséget, gyümölcsöt, péksüteményt nem szállítanak házhoz.

2021. júl. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megőrülök abban a zajban, tömegben, szmogban, nem is szeretek a nagyvárosba járni. Kis városka mellett lakunk, ott minden elérhető amire szükségem és igényem van. Havi egyszer bemegyünk és egy napot elmászkálunk ott, megveszünk mindent ami kell a hónapra. Ott van kínai meg thai kajálda is, igazi thai szakácsokkal. Ha meg szusi kellene, akkor meg kiugrom pecázni a kutyámmal a Bodrogra :) Nekem nem ér annyit egy puccos étterem vagy egy mozi vagy egy színház, hogy azért én felmenjek a nagyvárosi betontengerbe.

Nem vagyunk egyformák, kinek a pap, kinek a papné.

2021. júl. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Utálom Pestet. Kosz, zaj, tömeg , tülekedő emberek. Vidéken is van étterem. Igaz, ott a tányért nem csak bepiszkolják az étellel, hanem megfelelő adagot is adnak. Még kínai étterem is van.Vannak színházi előadások.komoly zenei koncertek is.Pedig ez kisváros.
2021. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem érzem úgy, hogy bármiből is kimaradok. Sőt, engem autistaként taszít a tömeg, zsúfoltság, mocsok, szmog. A sok kéregető csöves, terhes cigány. Az emberi ÉS állati hányadék, vizelet, ürülék az utcákon. A kevés zöldterület.
2021. júl. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Pestet utálom, de amúgy azzal egyetértek, hogy nagyon sok programból maradtam ki, mert csongrád megyei kistelepülésen laktam. Meg egy cosmó munkahely nem írt vissza. :/
2021. júl. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

„ Még kínai étterem is van“


Autentikus japán éttermek mondtam. Nem minden sarkon megtalálható „kínait“.

De mondhattam volna Mexikót is, mert azt is csak két nagyvárosban. A koncertekkel kapcsolatban pedig külföldi előadókra gondoltam.

2021. júl. 10. 18:24
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Na, remek, neked ezekre van igényed, pont megfelel neked a nagyváros. Nekem meg nincs erre igényem, szóval nem megyek a nagyvárosba, és nem is érzem úgy, hogy ezért kimaradnék bármiből is.
2021. júl. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!