Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idősödő szüleim és tesóm...

Idősödő szüleim és tesóm akiket nagyon szeretek egy kisvárosban élnek Budapesttől több órányira ahol nem sok jó történt velem rajtuk kívül, míg engem Budapesthez köt a kapcsolatom és a munkám. Mit csináljak hogy ne legyen lelkiismeret furdalásom?

Figyelt kérdés
Ti hogyan döntenétek, hol elnétek vagy hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?

2021. jún. 27. 01:26
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem tartozol nekik azzal, hogy ott fogsz élni. Ha normálisak, akkor belátják, hogy neked Budapesten jobb és örülni fognak neki.
2021. jún. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Meglátogatod öket néha aztán ennyi, ez az élet rendje ha nagy a távolság.
2021. jún. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonymousreview60 ***** válasza:
88%

Lépj túl rajta! Ha kell, vegyél igénybe pszichoterápiát! Nem ártana.

Nem vagy köteles a szüleid mellett élni, főleg a "nem sok jó történt velem" miatt.

A felnőtt ember ott él, ahol dolgozik, ahova a kapcsolata/saját családja köti, és ahonnan a fizikailag(!) szükséges mértékben a ténylegesen segítségre szoruló szüleinek segíteni tud. Illetve ezek között elhelyezkedési kompromisszumot köt. Ha kell. Nem biztos, hogy kell.

2021. jún. 27. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

Én szinte mindig úgy dolgozom fel a hasonló dolgokat, hogy elképzelem magam a másik oldal szerepében.

Képzeld el, hogy te maradsz otthon, a tesós elköltözik, látszik, hogy boldog, de megosztja veled, hogy bűntudata van.

Mit mondanál neki? Magadban hogyan állnál hozzá?


Sajnos hajlamosak vagyunk mással engedékenyek, magunkkal szigorúak lenni, főleg a lelkiismeretes emberek.

Ezt a kettősmércét pedig így tudod feloldani magadban.

Ha nehezen megy, fordulj szakemberhez nyugodtan, ajánlanám, hogy olyanhoz, aki közelebb áll a lélekhez, mint a pszichológus. Családállítás, kineziológus stb.

2021. jún. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Ööö nem értem 1-es tök másról van szó, mint amit te írsz, 4-es, minek a kérdezőnek pszihológus, azért van lelkiismeret furdalása, mert kevesebb közös élményt, programot tud megélni az idősödő szüleivel és a testvérével,a múgy ez tök természetes érzés, de igazából ez a lelkiismeret furdalás a hiányból adódik, hiányzik neki a szülei és a testvére. Ezt úgy tudja oldani, hogy ha teheti hetente péntek szombat vasárnapi időbe hazamegy, vagy ők mennek hozzá váltva, ha a szülei megtehetik egészségileg.


Mert azt nem írta, hogy a testvér ápolja is őket, vagy valamelyiket, akkor meg még úgy megértem a lelkiismeret furdalást.

2021. jún. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%
Én meg 13 órányi vonatútra költöztem otthonról, mégsincs lelkiismeret furdalásom... :D
2021. jún. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
meglatogatnam oket amikor ugy erzem hogy erre van szuksegem. nem kotelesseged ugyan ott leelned az eletedet mint a csaladod, es lehet ok sem igenylik hogy ott maradj
2021. jún. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Látogatni kell egymást. Egymást. Nem csak neked őket, néha ők is el mehetnénk hozzád hogy kimozduljanak hiszen a kisvárosban nem sok minden történik. Felfrissülnek egy kicsit hogy mozgalmasabb az életük és neked se lesz ilyen lelkiismeretfudalásod hogy ott hagytad őket. Minden alkalommal mutass meg nekik valami szép helyet.

És ott van még a videós beszélgetés ami sokat számít ha nem tudtok találkozni.

2021. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Eszem ágába nem lenne visszaköltözni a szülővárosomba... soha nem is fordult meg a fejemben. Ezzel a szüleim is tisztában vannak.
2021. jún. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!