Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen szavakat, kifejezéseket...

Milyen szavakat, kifejezéseket tudnék használni csúnya szavak helyett?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem használok csúnya szavakat, nem is szeretnék, de amikor ideges vagyok néha már majdnem mondtam ilyeneket. Milyen kicsit keményebb szavakat, kifejezéseket tudnék ilyenkor mondani, ami nem csúnya szó még?

2021. júl. 14. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag bármit, az indulat, a hangsúly a lényeg, nem a konkrét szó. Ismertem egy fizikatanárt, aki - részben mások meghökkentése végett - elkezdett szakkifejezéseket használni ilyenkor, és annyira rászokott hogy már tényleg ösztönösen jött neki egy "a hiszterézisét" vagy "a fázisterébe" ha belerúgott a pad sarkába.
2021. júl. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezernyi van. Pl: A kiskésit! A termburáját! A füzfán fütyülö rézangyalát! Azt a mindenit! stb. De mint az 1! is mondta, használhatsz egyedieket is.
2021. júl. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
a csipába, a decibe a faxomat
2021. júl. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!