Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen Stockholmban (vagy...

Milyen Stockholmban (vagy Svédországon belül máshol) élni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 6. 17:10
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha még aktuális:

Én Stockholmban élek. 3 Éve élek itt, 2 évet jártam mesterképzésre egyetemre ( Goteborg) Marketing el foglalkozom egy multinacionalis vallalatnal. Szerintem ha valakinek piacképes diplomája van és ért is a munkájához (orvos, mérnök, informatika, közgazdász) mindenképp érdemes jönni. Valóban a magyarországi árakhoz képest drágának tűnnek az árak, de én jónak mondhatom az életszínvonalamat. Budapesten pl fele ilyen jól tudnék élni. Az adók magasak 30-32% ( attól függ hol élsz országon belül) de cserébe kapsz ultra-modern egészségügyet, gyereknek( ha van) a legkorszerűbb oktatást és tényleg minden nagyon jól szervezett és működik az országban. Mindenki beszél nagyon magas szinten angolul, de ettől függetlenül a munkahely meg fogja követelni a legalább társalkodás szintű svédet ( szerintem egyáltalán nem nehéz, én már az egyetem első évében jól megtanultam) . Az árak

Lakás: nagyban függ, hogy mennyire a belvárosban akarsz lakni , a belvárosban egy egy hálós 14-17000 SEK , várostól távolabb 9000-12000 SEK (a gyanusan olcsó lakások általában kicsit rázós környéken vannak)


Kaja : 4-5000SEK ha otthon főzöl, étteremben egy főétel 100-200SEK között van általában ( én heti 3x megtudom magamnak engedni)


Fodrász stb nagyjából az otthoni árak kétszerese


Szórakozás: Na az horror ár, még a svédek is szeretnek olcsóbb országokban bulizni, belépők 100-300SEK között mozognak, italok bent 70-150 között


Közbiztonság szerintem jó, nagyjából kb mint Budapesten , a külvárosba vannak rázósabb negyedek de Párizs vagy London gettóit meg se közelíti.

2021. dec. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!