Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez a videóhoz?...

Mit szóltok ehhez a videóhoz? Véleményeket szeretnék.

2010. aug. 29. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ifj. Vezekényi Lászlónak kellett volna elemeznie, és adnia hozzá a saját ötleteit, amit 100%-ban elfogadnának.
2010. aug. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mókás, maradjunk ennyiben.


Ha már pszichoanalízálgatunk, akkor Freudnak volt az a mondása, hogy van amikor egy szivar csak egy szivar...

2010. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem szoktam klipeken ennyit agyalni, szerintem ez pont olyan, mint egy verselemzés: okos ember meg akarja magyarázni, hogy mit is akart ezzel a költő mondani! Belemagyarázás!
2010. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elgondolkodtató videó. Bár személy szerint nekem tetszik a klip. A művészet mindig is a határterületeket kereste, azokat a határokat, amelyeket az átlagember az átlagos életében nem mer vagy nem tud átlépni. De tulajdonképpen ezzel egy időben egy tükröt is tartott az adott társadalom elé. Lehet, hogy torz tükröt.

Az az igazság, hogy tényleg van ebben valami, amit mond a srác (és az Alejandro klipelemzésében is), persze szerintem legalább ugyanannyira túloz, mint a klip maga. Talán az elemzőnek is ugyanaz a célja, mint magának a klipnek: ráébreszteni a célközönséget, hogy hova is tart a világ. Lehet, hogy ez a klip nem is irányítani akarja a gondolatokat, hanem magukat a jelenkori gondolatokat vetíti ki előre. Az is lehet, hogy rosszul gondolom.

Ha például a nemek felcserélődését vesszük górcső alá, tényleg elmondható, hogy ez nem csak illúzió, hanem egy jelenkori folyamat. Azonban viccesen hozzátenném, tulajdonképpen nem evolúció-ellenes: ha a nemek felcserélődnek, az egyensúly még megmarad...

Az, hogy a vallásból gúnyt űz, más tészta. Egyébként képi világában elég sokszor hasonlít Marilyn Manson klipjeire (főleg Lady Gaga - Alejandro c. klipje), és Mansonról tudjuk is, hogy nem a keresztény vallás nagy, dicsőséges zászlóhordozója. De talán csak az elvakultság az, ami ellen küzdenek. Vagy az is lehet, hogy én gondolkozom túl elvontan...

Nem vagyok szabadelvű, akármennyire is annak tűnhetek, az is lehet, hogy csak egy agymosott kisbárány vagyok, de amellett, hogy teljes mértékben tisztelem a klip rendezőinek, operatőreinek és az énekes(nő)nek a munkásságát, nem érzem azt, hogy ezek a dolgok befolyásolják majd családalapítási terveimet.

Érdekes megfigyelni egyébként, hogy bár jó meglátásai vannak az elemző srácnak, de például egy mondatot sem tud értelmesen összerakni, az alanyt, állítmányt sokszor nem egyezteti, stb.

És egy szintén érdekes gondolat jutott eszembe, amit régen hallottam...

Ha elmész a színházba, és látsz egy portugál nyelvű színdarabot, nem azt kell mondani, hogy ez a színdarab szar volt, hanem először meg kell tanulni portugálul.

Itt most persze nem a nyelvről magáról van szó, hanem az egész műalkotás (?) gondolati hátteréről. Nem szabad azt mondani, hogy ez a mű ilyen meg olyan szar, és társadalomromboló, mert lehet, hogy nem jól érted...

"Gondolta a fene" - válaszolta ugyebár Arany János is... Meg kéne mutatni ezt az elemzést a klip rendezőjének, stb., kíváncsi vagyok, mit mondana...

De ez csak egy gondolat.

Azonban megfontolnám, hogy érdemes-e egy olyan srác szavaira hallgatni, aki - mint már említettem is - a mondatokat nem igazán tudja helyesen megszerkeszteni.

De az is lehet, hogy okosabb bármelyikünknél. Főleg nálam.

Erre csak egy dolgot tudok mondani:


Minden igaz.

És ez szörnyű.

És ez csodálatos.

2010. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem túl élénk a fantáziája.
2010. aug. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyrészt olyan dolgokat mond el, amiket nem lehetetlenség észrevenni. Egyébként rengeteg sok filmben is vannak ilyenek, szóval nem egyedi a jelenség, amit a srác elmesél.
2010. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Odáig persze igaza van, hogy a klipben vannak szexualitásra célzó motívumok, meg direkt apró provokációk beépítve, sok újdonságot nem mondott, már csak a szám témája miatt sem vagy az előadót ismerve sem.

Ezeket lehet elemezgetni vizuális kommunikációs szemszögből, szoktak is ilyeneket csinálni, vizsgálni, hogy milyen eszközöket használ a klipben.


A dolog ott megy át idétlen komolytalanságba, amikor az egész mögé berak egy nagy összeesküvést, és már mindenbe azt igyekszik kényszeresen belemagyarázni.

2010. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bad Romance.A szám címét mintha figyelmen kívül hagyta volna az elemző.A cím és az utolsó jelenet szerintem éppen az ellenkezőjére fordítja azt amit ő leszűrt belőle.A befejezés éppen azt sugallja:ide vezet,ha így élsz./hamar kiégsz.....:D......érted......hogy kiégsz....:)

Amúgy sincs itt minden jelenetnek mélyenszántó üzenete,legyen csillogó és látványos,inkább ez a fő szempont,belemagyarázni persze sok mindent lehet,de én is azt hiszem,hogy a készítők jókat nevetnének azon,milyen mélységeket vélnek felfedezni egyesek.

A vallási jelképek beépítésében sem látok többet,mint botránykeltési szándékot."Rakjunk bele kereszteket,hadd háborogjon az egyház,azzal is nagyobb lesz a felhajtás."

Így hirtelen ennyi.

2010. aug. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!