Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mélyen hívő keresztények! Mi...

Mélyen hívő keresztények! Mi a véleményetek a metlálzenéről, a hard rockról?

Figyelt kérdés

2021. aug. 18. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A tartalmától függ. Tévhit, hogy a rock/metál sátánista. Sőt, nagyon sok számnak van mély mondanivalója, csak keményebb külsőbe burkolva. Többnyire metált hallgatok. Persze vannak olyan előadók, vagy számok, amik nem férnek bele az értékrendembe, azokat nem is hallgatom. De átlagban nem lesz attól egy dal ördögtől való, hogy rock vagy metál.
2021. aug. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan én nem vagyok megkeresztelve sem, de megjegyezném, hogy jópár keresztény rock/metál zenekar van. Skillet-et szeretem pl.
2021. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
A klasszikus zenében is van nem-keresztény. Pl. Bartók Allegro Barbaro, de említhetném Wagnert, vagy Verdi Requiemjéből a Dies irae tételt is.
2021. aug. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3: A Dies irae mióta nem keresztény tétel? 😂 Az a halotti mise kötelező szekvenciája, és messze nem Verdi volt az első, aki dallamot komponált ehhez a Requiem-tételhez.


Baromság minden sztereotípia arról, hogy a metál és a rock “ A Sátán zenéje” lenne. Ugyanolyan zenei stílus, mint a többi, amivel lehet pozitív és negatív üzenetet is közvetíteni, mint bármely másikkal.

Pl. LaVey hivatása szerint orgonista is volt… a vallása pedig messze nem Isten imádásáról híres… És ártatlan klasszikus zenei művek, operák, popdalocskák is születtek tucatjával, ami messze nem az erkölcsös életet reklámozza.

Rengeteg keresztény rock és metál zenekar van egyébként, - illetve olyan rock/metál zenészek, akik nyíltan vállalják, hogy hisznek Istenben vagy gyakorló keresztények.

2021. aug. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
#4 Nem azt írtam, hogy a Dies irae nem keresztény. Verdi Requiemjéből a Dies irae tétel kifejezetten pogány hangzású zene. Közelebb áll egy pogány siratóhoz, mint egy klasszikus, Mozart, vagy Haydn, stb. vallási témájú zenéhez. A stílusra írtam, amit írtam, nem a témára.
2021. aug. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A keresztény ifjúsági, vagy másnéven gitáros egyházi énekek közt is van, ha nemis metál de rock jellegű. Valóban a tartalomtól függ.
2021. szept. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan. Gót vagyok, goth metalt, industrialt és minden egyéb rockzenét is hallgatok, goth bulikra járok. Külföldön vagyok. Rengeteg rockert, metálost, gothot ismerek, aki keresztény, hisz Istenben, és meglátja a minőségi tartalmat. A tartalmon múlik, nem a formán. Művelt keresztény ember nem finnyog mindenre, ami nem elsődlegesen keresztény, hanem megpróbálja megtalálni benne az isteni tartalmat. Szóval no problem, a metál és a kereszténység nem áll ellentétben semmiképp.
2021. nov. 29. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!