Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarok többsége miért...

A magyarok többsége miért vagy vallásgyűlölő vagy amerikai-stílusú szektákban hívő? Miért nem hagyományos egyházaik elkötelezett híve, mint a szerbek, a románok és az oroszok?

Figyelt kérdés
Pl. a románok hisznek a démonokban, a vámpírokban és a boszorkányokban, nem a pszichológustól, hanem a paptól kérnek életviteli tanácsokat, fontos parlamenti ülések előtt ördögűzést tartanak és szentelt vizet isznak, ha meglátnak egy templomot keresztet vetnek.

2015. máj. 8. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megkerdezhetem hogy a magyarok tobbsegere vonatkozo vallasi meglatasaiddal kapcsolatban honnan tajekozodsz?
2015. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

"vagy vallásgyűlölő vagy amerikai-stílusú szektákban hívő"


Ha valaki pszichológustól kér életviteli tanácsokat, az adott terület gyakorlatilag szakértőjétől, és ha nem tart ördögűzéseket, és nem vet keresztet, ha meglát egy templomot, akkor az az ember már alapból nem is lehet vallásos? Sőt egyenesen vallás gyűlölő?

Elárulom neked, hogy vallásos vagyok, járok templomba, mégsem vetek keresztet, mégsem tartom fontosnak a parlamenti ördögűzést, és egy ideig pszichológushoz is jártam.. A pap tanácsolta, hogy keressek fel a problémáimmal egy pszichológust..

2015. máj. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Furcsa lesz a válaszom, de ez szerintem a lelki érettség fokát mutatja. Más kérdés, hogy az ateizmusból és a szektarianizmusból is bőven van felfelé út.


A "románok" (fordítsunk: a román társadalom egy bizonyos százaléka) démonhite, ördögűzése erősen babonás jellegű, a középkort idézi. Ezzel nem lekicsinyleni akarom őket, hanem egyszerű tény. Magyarországon is vannak ilyen emberek, bár tán kevesebb létszámban. Emellett a felsorolt országokban az ortodox egyház befolyása is erősebb az államra, mint hazánkban a katolikusé (vagy egyéb felekezeté), ami valószínűleg szintén ebből ered.


A vallásgyűlölet egyébként szerintem a dogmatizmus erőteljes elutasítását jelenti, nem annyira istengyűlöletet, nem feltétlenül egyenlő a hitetlenséggel. Egy érdekes, légüres térben mozog most a magyar társadalom, ahol a felmérések szerint a többség "a maga módján vallásos".

2015. máj. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
82%
Szerintem ha létezik isten, akkor elsírja magát néha, hogy az emberek a nevében vallás címszó alatt évszázadokig mit műveltek egymással.. Nem hiszem, hogy az emberek öldöklése, háborúk, hatalom éhség, elnyomás, a másik felett uralkodás lenne az, amire minket isten tanítani próbált.. Tanulj egy kis történelmet, és nagyon remélem okulsz belőle, mert amit kereszténység és egyéb vallások nevében műveltek a történelem során, az felér vagy 10 holokauszttal..
2015. máj. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%
Ennyi sületlenség egyrakáson???
2015. máj. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Ez nem teljesen helytálló, de tekintünk el ettől. Foglyuk rá, hogy igaz, de akkor felmerül a kérdés: mégis ki a fenét érdekel? A vallás mindenkinek a magánügye, senki sem lesz jobb vagy rosszabb amiatt, hogy hisz/nem hisz valamiben.


Amúgy például ha a románok olyan vallásosak lennének, akkor tisztelnék "felebarátaikat" és nem nyomnák el soviniszta módon a kisebbségeiket, nem árulták volna el számtalanszor a szövetségeseiket és a focimeccseiken (ellenféltől függetlenül) nem azt skandálnák, hogy "afara, afara cu ungiri din tara".

2015. máj. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem igaz. Magyarok többsége "K&H keresztyén". Kárácony és húsvét, ekkor elmegy templomba, de a többi napin eszébe se jut a vallás.
2015. máj. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Mert a hagyományos egyházak a legnagyobb szélhámosok a világon, főleg a Vatikán.

A kisebb szekták sem jobbak. Megvezetés, hülyítés az egész, hogy gyártsák a szolgalelkű kisembereket.

2015. máj. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!