Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok megszólalni...

Miért nem tudok megszólalni egy ismeretlen társaságba?

Figyelt kérdés

Olyan társaságra gondolok mikor 1-2 embert ismerek csak és többit meg egyáltalán nem.


Nagyon nehezen nyílok meg ismeretlen emberek előtt.

Sokszor tök kellemetlenül érzem magam egy társaságba, mert van hogy percekig megse szólalok.

Ez szerintem annak is betudható, hogy egyáltalán nincs önbizalmam és elég félénk is vagyok.


Nem vagyok a teljesen full néma ember, mert ha kérdeznek vagy feljön egy téma akkor azért beszélek, de akkor is kellemetlen és elég nehéz beszélnem.

Magamtól meg egyszerűen nemtudok megszólalni és hozzátenni a beszélgetésekhez.


Egy olyan társaságba ahol ismerek mindenkit meg barátok vannak ott meg szinte be sem áll a pofám néha és tök felszabadúlt vagyok.

Azért ott is vannak olyan napok mikor csendesebb vagyok, de akkor sem annyira mint egy "új" társaságba.


Tudok tenni valamit ellene, hogy ez megváltozzon?

Valami tippek?

Esetleg valaki más is van itt aki ilyen/ilyen volt?



(16 éves fiú)



2021. aug. 27. 16:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Valamilyen önismereti módszert keress, akár pszichoterápiát. Ezek segítenek a problémádon, mert az olyan korba gyökerezik, amire valószínűleg nem emlékszel (kicsi voltál).
2021. aug. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!