Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Franciaországban vagy UK-ben...

Franciaországban vagy UK-ben liberálisabb az oktatàs? Milyen az iskolarendszer Franciaországba?

Figyelt kérdés
Az iskoka rendszer alatt most nem az osztályozàst vagy az évfokyamokat értem hanem azt hogy mennyire elfogadó és mennyire liberális vagy éppen mennyire nehéz? Csak mert a francia oktstásról nagyon változatos dolgokat olvastam. Az egyik hogy a britekhez de talán mèg a többi országhoz kèpest is merev tekintèlyelvü a gyerkektöl elvárjàk a tanárok tiszteletét ès már 6-7 èves korukra meg tanítják öket kèssel villával enni szine durvább mint a magyar. Viszont ennek ellenkezöjèt is olvastam hogy az Amerikai mintát követik és alapvetöen elleneznek minden fajta tekintélyt a legalárendeltebb pedig a tanár és ha valami nem tetszik a gyereknek akkor be megy a szülö balhézni. A francia oktatás tényleg merevebb és poroszosabb sokkak mint a Brit és a gyereket a társadalomba való beilleszkedésre akarja elsörosban nevelni a kreativitása és az egyénisége kibontakoztatása helyett vagy hasonlóan nyitott és liberális mint a brit oktatási rendszer? Például liberálisabb mint a német vagy a magyar? Vannak valakinek tapasztalatai fökènt a francia iskolarendszerrel? Koronavírus elöttröl is akár vagy jelenlegi tapasztalat is jó!

2021. szept. 7. 11:48
A kérdező szavazást indított:
a brit oktatási rendszer liberálisabb.
A francia oktatási rendszer liberálisabb.
7 szavazat
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!