Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ausztriába hogy működik az...

Okoska:) kérdése:

Ausztriába hogy működik az iskolarendszer?

Figyelt kérdés
lehet hogy el költözünk Ausztriába, es az érdekelne hogy kint milyenek az iskolák? ott kint szokás az egyenruha? hogy van nekik az iskola szünetük? mekkora az elvárás ? vannak az iskoláknak iskola szekrényük? ilyen dolgokat szeretnék megtudni.. ha van saját tapasztalat az mègjobb. köszönöm előre is a válaszokat !

2013. dec. 13. 05:12
 1/2 anonim válasza:

én nyelvi osztályba járok, itt pont most tanulunk az iskolai szokásokról.

valószínűleg a német törvények hasonlítanak ausztriához.


Az óvoda után (kor:3-5év) mehetnek általános iskolába(Grundschule), ami (kor:6-9) az alsós (1.től-4.ig) osztályoknak felel meg. Azután választhat 4 féle iskola közül. Van a Haubtschule(kor:10-15/16), ami szakmát ad és nem mehetsz egyetemre innen. Persze ha utána elvégzel egy másik tipusú suliban ehhez kellő szakot, akkor aztán már lehet.

Aztán van a Realschule(kor:10-18/19), ami azt hiszem a szakiskolára hasonlít, innen mehetsz egyetemre. Van a Gymnasium, ami értelem szerint az itteni gimnázium (kor:10-18/19),innen is mehetsz egyetemre.

És végül a Gesautschule(kor:10-18), ez is szakiskola szerű szerintem és egyetemere innen is lehet jelentkezni.

Ezek után 3ból választhatsz.

Vagy elmész főiskolára(Hochschule), vagy egyetemre(Universität) vagy egy harmadikba, amit pontosan nem tudom mi.(Fachhochschule).


Remélem segítettem, azt hiszem ennyi nagyjából.

:)

2014. febr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Előző voltam, úgy tudom egyenruha nincs.
2014. febr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!