Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha most már az...

Mit tegyek, ha most már az első nap után kilógok a suliban?

Figyelt kérdés
Az az igazság,hogy az osztályomban a legtöbb lány érdeklődési köre merőben különbözik az enyémtől(pl.:ők szívesebben beszélgetnek "pasikról" és cikizik azokat, akik nem olyan tökéletesek, mint ők), de ez valahogy nem az én stílusom és őszintén szólva nem is lenne kedvem ilyen görénynek lenni! A legnagyobb probléma, hogy sajnos most már a volt legjobb barátnőm is közéjük tartozik! A nyáron végig remekül elvoltunk...., de az évnyitón úgy éreztem, hogy az a lány, aki sikítva pacsizik az osztálytársakkal, az valahogy nem ő! Én kitűnő tanuló voltam eddig végig és biztos vagyok benne, hogy ez is szúrja a szemüket,de most miattuk csak azért sem fogok rontani......Ráadásul ez a volt barátnőm összehaverkodott egy másik menőbb lánnyal és folyton együtt lógnak! Én nem akarom birtokolni, de úgy utálom, ha azt érzem, hogy eldobnak.....erre általában az a "válaszom", hogy könyvet olvasok és tanulok, de akkor meg savanyújóska vagyok! Azzal cikiznek, hogy minek tanulok föci versenyre, pedig én komolyan élvezem, de amikor valami eredményt érek el, akkor meg irigykednek.... Szóval most már lassan gimibe megyek, de addig is kérlek segítsetek, hogy milyen trükkökkel tudnám túlélni a mindennapokat! Előre is köszönöm! (14/L)
2010. szept. 1. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
háátt..erre neked kell ráérezni, nem azt mondom, hogy ronts, de azért nyithatsz feléjük is, mert egy kis buli nem árt (én is jó tanuló vagyok, de azért végigfesztiváloztam a nyarat) Keress más barátokat is, próbálj megismerni más stílusú embereket, szerezz élményeket, kapcsolódj ki egy kicsit. De azért maradj meg önmagadnak..jobbat nem tudok mondani.
2010. szept. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Szia sajnos ez egy ilyen közösség. Nem hiszem hogy veled van a baj. Különben is más közegben te is másképp viselkednél. Így marad hogy vársz hogy másképp legyen. Legyél magadba forduló és oldj meg mindent magad. ha látják rajtad hogy nem érzed magad kiközösítve talán jobb lesz a kapcsolatod a többi lánnyal.


Amúgy meg azt ne felejtsd el hogy bármilyen rossz és kegyetlen is az hogy nem találod a helyed az osztályban, egy nagy előnyöd lesz. Így míg mások burokban élve egyszercsak pofára esnek az életben te gondolsz egyet hogy ezt te már túlélted és legyőzted erős leszel.


A lényeg hogy akármilyen rossz is ez a helyzet megerősít.Ami nem pusztít el megerősít. tehát kemény leszel

2010. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
tartsd magad szerintem, tanulj jól, többre fogod vinni, mint az osztálytársnőid. Elég szomorú, hogy valahol sikk a nem tanulás. Szerintem attól még próbálhatsz barátkozni másokkal, a korábbi barátnőddel is, biztosan van más is a suliban, aki hasonlít rád, akár más osztályból is. Nem is biztos, hogy a tanulással van bajuk, lehet, hogy inkább a zárkózottságod mögött azt érzik, hogy lenézed őket.
2010. szept. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én túléltem. Haverkodtam a fiúkkal, neten meg könyvtárban és versenyeken ismerkedtem hasonló emberekkel. Nem csak az osztály csajai vannak. Plusz hidd el, jó az, ha kibeszélheted a pasikat néha.
2010. szept. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Találd meg a saját helyedet, lehet, hogy pont örülni fogsz, hogy te kilógtál a sorból.


Én 8 évig egyedül voltam általánosban - kivéve újságpapír gyűjtésekkor meg iskolai versenyeken, mert akkor összefogott az osztály, és csak a közös cél számított -, mert anyukám ott tanít, a tanárgyerekeknek meg sose könnyű a saját iskolában (anyu azóta minden kisgyerekes kollégájának azt javasolja, hogy saját iskolába ne hozzák a gyereket). Utána középiskolában megint csak kilógtam, de másképp, ott nem volt baj, éppen csak egyik klikkbe se tartoztam, ami kialakult, és nem is bántam, mert kívülről néztem, hogy fúrják egymást, én meg láthatatlanként nyugodtan tudtam koncentrálni arra, amire kellett.

2010. szept. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem próbálj meg nyitottabb lenni. Ne haragudj, de ha te azt gondolod róluk, hogy görények, az szinte biztos, hogy nem igaz. Tipikusan az irigység mondat ilyet az emberrel. Volt egy olyasmi barátnőm, mint te, csak ő nem tanult túl jól, négyes körüli volt az átlaga, én meg kitűnő. Aztán amikor elkezdtem rájönni, hogy nem olyan rossz a többi lány és elkezdtem barátkozni velük, akkor mondott ő is ilyeneket. És nem, nem volt igaza. Tudom, hogy nem fogsz nekem igazat adni, de igenis néha nagyon jó sikítva pacsizni az osztálytársakkal és nem foglalkozni az ilyen véleményekkel. Ettől még nem kell rosszul tanulni, se abbahagyni a versenyzést. Nekem például még jól is jött ki ez az egész, mert ha egy-egy komolyabb verseny volt, mindig drukkoltak nekem, izgultak értem... nem irigykedtek már, mert látták mögötte a munkát.


Szerintem nézz erősen magadba. Biztos, hogy nem vagy, csak a lelked mélyén csak egy icipicit irigy? Féltékeny vagy, azt elismerted. Ezek az érzések viszont nem tesznek jót, kiülnek az arcodra és elriasztják az embereket. Inkább legyél nyitottabb, ne írj le mindent azonnal csak azért, mert más. Ezt hívják toleranciának és az egyik legfontosabb, ha nem a legfontosabb emberi tulajdonság :)

2010. szept. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet az utolsóval; biztos vagyok benne, hogy egy érettebb közösségben egész máshogy éreznéd magad! (Persze ezzel nem azt szeretném mondani, hogy bulizni és tanulni nem lehet egyszerre : )) Mindenesetre ha úgyis gimibe mész, a gimi alapján lehet nagyjából tudni, hogy ott milyen lesz a társaság. Kitartást! :) (Egyébként a húgom is pont annyi idős, mint Te)
2010. szept. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

képességalapú elit gimibe menj, ha van ilyen

ott sok hasonló lesz mint Te

2010. szept. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Próbálj hülyéskedni,és azért beszélgess a pasikról is a többi lánnyal,más osztályba járokkal is haverkodhatsz,szünetben próbálj velük szóba elegyedni,közös témának ott a suli,és fiúkkal is haverkodhatsz ,nincs abban semmi,vannak olyan lányok akik egyébként is jobban megértik egymást a fiúkkal.
2010. szept. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Jó tudni, hogy mások is voltak/vannak hasonló helyzetben....és úgy gondolom, hogy érdemes megfogadnom mindegyőtök véleményét!
2010. szept. 3. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!