Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lenne pár kérdésem a magyar...

Lenne pár kérdésem a magyar történelemmel kapcsoltaban. Tudtok válaszolni?

Figyelt kérdés

Mekkora volt a magyarok száma kb a honfoglalás idején?


Milyen csatákat nyertek a honfoglaló magyarok közép/nyugat európában


Hogy sikerült szertennünk itália déli részére (láttam már pár térképen)


A mongolok miért nem tudtak átjutni rajtunk?


Lett volna esélyünk birodalmat létrehozni (úgy hogy mi irányítunk csak vagyis nem egy ilye OMM?)


Mi van a petőfi üggyel? Mármint hogy kiderült már azóta hogy mi lett vele hol halt meg? Milyen találgatások vannak?


Ha sikerül kiugrani a második vh-ból lehet hogy a nyigati blokkhoz kerülünk vagy függetlenek leszünk mind a SZU mind a nyugat előtt?



Kicsit sok a kérdés tudom.



2021. okt. 12. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Amiket én tudok


"Hogy sikerült szertennünk itália déli részére"


Házassággal.


"A mongolok miért nem tudtak átjutni rajtunk?"


A kővárak ostromai nem voltak sikeresek, a tél beköszöntött, betegség terjedt el a táborokban. A legelők megritkultak. Közben a kunok is fellázadtak Keleten, úgyhogy a mongoloknak nem érte meg tovább harcolni itt és szükség volt a katonáikra a kun lázadók ellen.


"Lett volna esélyünk birodalmat létrehozni (úgy hogy mi irányítunk csak vagyis nem egy ilye OMM?)"


Esély mindig van, csak nem feltétlen sok.


"Mi van a petőfi üggyel? Mármint hogy kiderült már azóta hogy mi lett vele hol halt meg? Milyen találgatások vannak?"


A történészek egyetértenek abban, hogy csatában halt meg. Valószínűleg egy tömegsírban nyugszik.


"Ha sikerül kiugrani a második vh-ból lehet hogy a nyigati blokkhoz kerülünk vagy függetlenek leszünk mind a SZU mind a nyugat előtt?"


Nem lehetett kiugrani a II. Világháborúból. Nem az vett részt benne, aki akart.

2021. okt. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1# a kiugrás azért mégus csak legetséges mert próbálkoztunk vele. Az olaszok se véletlenül nem lettek szoci orstág
2021. okt. 13. 05:23
 3/5 belapus ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


Szerintem nem igazán volt esély birodalom létrehozására.

2021. okt. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bbenjoe ***** válasza:

- Én úgy tudom, hogy a magyarok száma max. félmillió lehetett a Honfoglaláskor.


- Több mint ötven hadjáratunk volt, számos csatával. Ezek egy részében nyertünk, máskor pedig veszítettünk. Íme néhány győztes, amit találtam: 899: Brentai csata, 907: Pozsonyi csata, 908: Eisenbachi csata, 910: első Augsburgi csata, és Rednitzi csata. 943 - csata az arabokkal Fraxinetumnál (mai dél Fr.)


- Dél-Itáliát: rokoni kapcsolatokkal és, amikor kellett karddal. Ez Anjou birtok volt, és ez a család szerezte meg a magyar trónt később, miután kihaltak az Árpádok. Nagy Lajos király idejében trónviszály zajlott ott, ezért komoly hadjárattal tudott csak rendet tenni, egy időre.


- A mongolok a Muhi csatában megsemmisítették a magyar haderő javát, és bár az Alföld könnyű préda volt nekik, az erős kővárakkal már nem bírtak. Ráadásul az év decemberében meghalt a mongolok vezetője, Ögedej nagykán. Emiatt, és talán a veszteségek miatt is fújhatott viszavonulót Batu kán.


- Birodalmat létrehozni a középkorban lett volna esélyünk. Ilyen álmokat dédelgető, tehetséges királyainknak (Nagy Lajos, Luxemburgi Zsigmond és Hunyadi Mátyás, azonban nem születtek törvényes fiak sajnos)


- A Petőfi-ügyről én se hallottam semmit már több, mint tíz éve.


- A sikeres kiugrással a háborús pusztítás javát tudtuk volna megakadályozni, az viszont hogy Magyarország a szovjetek érdekszférájába kerül, akkor eldőlt amikor a Szövetségesek a Balkán helyett a normandiai partraszállás mellett döntöttek.

Lásd: Románia sikeresen kiugrott, mégis '45 márciusában a király kénytelen volt kommunista kormányt kinevezni. 1947. december 30-án pedig pisztollyal kényszerítették a királyt a lemondásra.

Lásd 2: Bulgária nem is állt hadban a Szovjetunióval, de Sztálint ez nem érdekelte. Ahogy a szovjet hadsereg elérte Bulgáriát, hadat üzent. Az odarakott kommunista rezsim hamarosan mintegy 150 vezető politikust lövetett agyon....

2021. okt. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"A sikeres kiugrással a háborús pusztítás javát tudtuk volna megakadályozni"


Viszomt ezzel felötlött bennem még egy kérdés hogy ha meg tudjuk ezzel akadájozni a hatlamas emberi és infrastrukturális veszteségeket valamivel ma jobb lenne a helyzet?


Azt viszont hogy mindenképpen a SZU fennhatósága alá tartozunk az nem feltélten igaz pl ott van jugoszlávia ami bár komcsi ország volt de független és ha ezt mi is el tudjuk érni akkor van esély átpártolni a nyugathoz a kormány leváltásával ha kell erősszakkal és mivel függetlenek vagyunk nem tudnak a szovjetek küldeni a kormány segítésére katonákat (kb olyan lett volna mint a rákóczi szabadságharc csam kicsit más)

2021. okt. 13. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!