Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai tinik miért szeretik...

A mai tinik miért szeretik ennyire a távol-keleti dolgokat?

Figyelt kérdés

A 20 alatti ismerőseim kb. fele anime rajongó, egy csomó tini ismerősöm akar japánul tanulni, a tini lányismerőseim rajonganak a K-pop énekesekért stb.


Ezt az egész jelenséget nem nagyon értem, nem régen még mindenki olasz akart lenni és a latin pasikért rajongott. Most mi ez a nagy váltás? 26/L.



2021. okt. 30. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Más a divat. Olaszországból milyen kultúrális hatás ért minket az utóbbi évtizedekben? Semmi. Japánból jött az anime hullám (ami szerintem második reneszánszát éli), meg a manga, Dél-Koreából meg a K-pop.

30-40 éve meg mindenki két pofára zabált bármit, ami az USA-ból jött.

2021. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Most élik fénykorukat az idolok. Meg az animék népszerűbbek lettek ezért nagyobb a tábora is. Ennyi.


Húsz alsó fele vagyok, de én nem veszem észre magam körül azt a nagy rajongást. Kár

2021. okt. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Ez inkább korosztályos jelenség, nem generációs. 10-15 évvel ezelőtt voltam tini, akkor ugye az emo volt a menő és az emosok egy jó része is anime-fan volt. Aztán az emoval együtt egyszerűen az anime rajongást is kinőttük, és a helyünkbe léptek a 2000 után születettek. Most ők szeretik az animét és képviselnek egy emoból kinőtt irányzatot.


A latin pasikat meg eleve inkább a kicsit idősebb, 20-25 feletti nők szeretik. Egy kislánynak a borostás macsók még nagyon vadak, ebben a korban jellemzően a lányos a fiukat szeretik a csajok, és a k-pop énekesek is elég femininek.

2021. okt. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Pár évente mindig van váltás az új őrületek között. Más hullámok, marketing, divat stb.

Még pár év és ez is a múlté lesz. Vagy sokkal jobban mérséklődni fog.

2021. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
93%

en mindeg rajongtam a tavol keleti dolgokert az olyan tavoli, izgalmas

nagy hegyek, nagy vizek, nagy falak, nagy hajok, nagy fahazak

2021. okt. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%
Az ottani emberek meg olyan fegyelmezettek, celtudatosak, erzelmesek
2021. okt. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Nemigen értek egyet a válaszolókkal. Magam a japán kultúrának óriási rajongója vagyok, és nem azért mert divat. Sőt, a divatot kábé leszarom.

Szeretem, mert szerintem szép nyelv a japán, ezért is tanulom majd' egy éve. Szeretem, mert gyönyörű a táj. A városok, az erdők, a hegyek, minden település... japánnak egy olyan atmoszférája van, amilyen nincs még egy országnak.

Izgalmas a történelme, a mitológiája pedig baromi érdekes.

A japán szórakoztatóipar műveit is szeretem, méghozzá azért, mert nagyon jó sztorikat tudnak kitalálni (mangák, animék, regényeik, filmjeik) és mert nagyon szeretem a zenei stílusukat.

Emellett a japán kultúra, modor, szokások rettenet érdekesek. Képes vagyok elmerülni a világban.


Nem, nem azért mert "népszerű", vagy "divat". Sőt, ez a hozzáállás ki is tud borítani. Amikor valaki megtudja, hogy nézek animéket, és felcsillan a szeme "Ó, azok mostanában nagyon népszerűek!" Vannak, akik népszerűségből csinálják. De sokan vannak, akiket egészen egyszerűen érdekel a kultúra. Ahogy olyanok is, akiket nem. Ez mindig is így volt, minden ország kultúrájával. Ez nem ellened szól, kérdező, nem is a válaszolok ellen, lévén egy rossz szó nem hangzott el, de szerintem azért lenézni valakit, mert egy kultúrát szeret és érdekli, borzasztó nagy sznobizmus és orrfennhordás.

2021. okt. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Mert jók. Nem is értem azokat akik nem szeretik.
2021. okt. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

"Nemigen értek egyet a válaszolókkal. Magam a japán kultúrának óriási rajongója vagyok, és nem azért mert divat. Sőt, a divatot kábé leszarom."


Nem rólad volt szó, hanem a tömegekről általánosságban. Biztos nagyon mély az üzbég meg a bolíviai kultúra is, de mivel nem divatos, ezért nem fog eljutni hozzád nagyobb mennyiségben és majdhogynem esélyed sincs spontán elmélyülni benne.

Ha viszont ömlik rád a kelet-ázsiai kultúra, akkor nyilván nagyobb eséllyel "szerelmesedsz" bele.


"Ez nem ellened szól, kérdező, nem is a válaszolok ellen, lévén egy rossz szó nem hangzott el, de szerintem azért lenézni valakit, mert egy kultúrát szeret és érdekli, borzasztó nagy sznobizmus és orrfennhordás."


Ha egy rossz szó nem hangzott el, akkor miért gondolod azt, hogy bárki lenéz?

2021. okt. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Ahogy a kérdésben sem rólam volt szó, hanem álalánosságban, a válaszomban sem feltétlen rólatok volt szó, hanem általánosságban beszéltem.
2021. okt. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!