Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van olyan település Magyarorsz...

Van olyan település Magyarországon, ahol egyetlen kocsma sincs? Illetve más országban is megvan ez a "kocsmakultúra", mint nálunk, hogy a falvakban nincs élet kocsma nélkül?

Figyelt kérdés
Én ismerek olyan (meglehetősen szegény) falut, ahol a hozzá tartozó, tőle pár kilométerre eső, kb. 50 db házból álló településrészen is van kocsma, ami él és virul.

2021. okt. 30. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Esetleg tanyákon.
2021. nov. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén tőlünk (2000-res falu vagyunk) 3 falura van egy dövény nevű 250 fős falu ahol nincs posta, kocsma, dohánybolt, kisbolt, templom,iskola, ovoda, közsségháza (vagyis hát van de gyakorlatilag egy kétszintes lakóház átalakítva)

Ott durván van 30 ház (250 főnél 30 ház el tudjuk képzelni a lakosság fajtáját (perui indián) ja és egy darab főút megy át és 2 kisebb mellékutca amik kimennek a mezőbe és van egy buszmegálló ami gyakorlatilag annyiból áll hogy egy tábla és egy igényesen az úttól 50 fokban elforgatott pad de az stabilan.


Szóval a 250 főből 130 hozzánknés a melette lévő faluba jár (ugye az idősebb alkeszek az alkoholista 10-évesek és a 30-asok

2021. nov. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mansour ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy Aranyosgadányban nincs (bő 300 fős település)
2021. nov. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Csákberényben, Bakonykútiban, Sárkeresztesen nincs. Fejlett települések, csak nincs igény a kocsmára.
2021. dec. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok, köszönöm!
2021. dec. 8. 22:42
 6/10 A kérdező kommentje:
2: Egyébként most esik le, hogy arról a Dövényről írsz, ami anno benne volt a hírekben a gyilkosság kapcsán. Az a durva, hogy elvileg a helyi kocsmában tervelték ki a gyilkosságot. Ezek szerint akkor még volt kocsma, de azóta megszűnt? :D
2021. dec. 8. 22:45
 7/10 anonim ***** válasza:
6# att függ mi számít helyinek mert ott soha nem volt kocsma van mondjuk köz hozzá egy falu ahol van leget az jelenti a helyit
2021. dec. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Felénk régen minden faluban volt 4-5 kocsma(1000-4000 lakosú települések a járásban). Mára a felében csak 1-1 kocsma van, a többiben nincs is. Sok délelőtt kinyit 3 órára, délután 4-től meg 8-ig van nyitva, és kész.

Nem szegény települések, de megszűnt ez a világ felénk. (Észak-Fejér)

2021. dec. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mansour ***** válasza:
91%
Én a városban is azt látom, hogy az a régi kocsmai élet eltűnőben van. Már a járvány előtt észrevettem ezt, azóta pedig érthető módon még inkább.
2021. dec. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
9-es, így van! 88-ban születtem, kicsi koromban az 1800 fős falumban 5 kocsma volt, amiből 2 állandóan dugig volt főleg hétvégén. Minden hétvégén valami diszkó vagy buli volt. Bucsubál, locsolóbál, télköszöntő, aratóbál, szilveszteri, májusfaállító, tűzoltóbál, nyárköszöntő, istentudja. Mára már a közeli Móron és Székesfehérváron sincs még egy normális diszkó sem! Ja, és a régi kocsmák is eltünedeznek. Nálunk 1 kocsma van, ahol a 10 fix fröccsös lézeng.
2021. dec. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!