Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen lehet cigánytelepen/cig...

Milyen lehet cigánytelepen/cigányok között lakni?

Figyelt kérdés

Magyarként vajon be lehet illeszkedni? Elfogadják a kívülállót? Tényleg megverik, aki pl. betéved egy általuk lakott utcába? Van köztetek olyan, akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Félreértés ne essék, nincs ilyen tervem, pusztán kíváncsi vagyok, hogy mennyire igazak a sztereotípiák, miszerint életveszélyben vagy, ha közéjük tévedsz. Pedig biztosan van olyan magyar, aki mondjuk kényszerből köztük él, vagy aki rendszeresen jár közéjük (pl. átvezet az útja egy ilyen telepen), ennek ellenére túléli a dolgot. Nekem van egy-két cigány barátom, és azt tudom mondani, hogy teljesen normálisak, a családjuk se nézett ki, amikor magyarként átmentem hozzájuk. Kíváncsi vagyok mások véleményére is.



2021. nov. 6. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Szar.


Vagy a csicskájuk lesz az illető, is lealjasodik közéjük és kiharcolja hogy féljenek tőle és ne merjenek vele szívózni.

2021. nov. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2 dolog lehetséges: lealjasodik hozzájuk, vagy vegzálják.
2021. nov. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Veszélyes de nem olyan értelemben, mint a medve vagy a tigris, hanem inkább mint a fekete halál, a búvópestis.
2021. nov. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából ilyen. [link]
2021. nov. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Laktam ilyen utcában (háromnegyede roma volt). Ismerkedni akartak, de láttam néhányukon, hogy úgy felmérnek, vagy hogyismondjam, hogy lehet-e hasznuk belőlem. Mivel egyedül voltam, gyenge fizikummal, szellemileg nem épnek mutattam magam, legcsóróbb ruháimban jártam, így békén hagytak,be sem fogadták igazán, de 1-2kis kölyök kivételével nem vegzáltak (néha hallottam csak messziről, hogy, na itt jön a bolond'). Közvetlen szomszédok sokgyerekesek voltak, mikor mentek napközben a kocsmába, néha ránéztem a gyerekekre, ezért néha meghívtak egy-egy italra, de nem volt mindennapos rámakaszkodás. 2 év után sikerült elköltözni.
2021. nov. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
78%
Azért én jó párszor kocsikáztam már át ilyen helyen és nem történt semmi. Olyan volt, mint bármelyik kis település, amin átmegy az ember (max. koszosabb). Sőt egyszer tizenéves koromban eltévedtünk és anyum egyedül bement az egyik házba útbaigazítást kérni. Persze volt bennem félsz egyedül a kocsiban, hogy egyben kijön-e anyum, de ez az előítéleteknek volt köszönhető, semmi nem történt vele, még pénzt se kezdtek el kéregetni a segítségért, meg semmi (úgy emlékszem útbaigazítást nem nagyon kaptunk, mert nem igazán volt meg a tudásuk hozzá).
2021. nov. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Azért sokat számít, hogy pl nő vagy, vagy férfi. Egyedül vagy, vagy társasággal. Illetve hogy milyen céllal kerülsz ilyen helyre. Más az, ha csak betévedsz egy romatelepre és más, ha ott is akarsz/kell élni.
2021. nov. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!