Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lett gáz itthon az, ha...

Miért lett gáz itthon az, ha valaki szereti az országát, a saját nemzetét? Miért nevetnek az ilyen (hazafi) embereken?

Figyelt kérdés
Azért ez eléggé cink, hogy ide fejlődött az ország, nem?

2021. nov. 24. 13:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Milyen hazafiakon? Mert az olyanokon, akik csúcsos sisakban mennek le a kisboltba én is röhögnék, pedig hazafi vagyok.
2021. nov. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem sokan kapásból bizonyos politikai oldallal azonosítják őket. Igazából már pislogni se pisloghatsz anélkül hogy be ne kategorizálnának valamelyik oldalra lassan :D

Ha te mit tudom én, barantázol, vagy íjászkodsz akkor fúú te biztos jobbikos vagy-felfogás megy.

2021. nov. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Miért?!
2021. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
15%
Ez nem csak itt van, globális tendencia a fehér kúlturkörben. (sajnos).
2021. nov. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
9%

Ez már a 19. Században elkezdödött a szabadkőművesek jóvoltából. Erre tökéletes példa Ady, aki bár tehetséges író volt, a magyarságról kapcsolatos gondolatai bicskanyitógatóak.


Ha komolyabban foglalkoztat a téma, javaslom prof. Raffay Ernő történész előadásait, amellyek a yt-n is megtekinhetőek.

2021. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%

Konkrétam kit és miért nevettek ki?

Én is szeretem, de engem sose nevettek ki. Mondjuk itt jegyezném meg, hogy a vesszen trianonozás nem egyenlő a hazaszeretettel.

2021. nov. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%
Tettek róla, hogy gáz legyen. Egyszerűen lejáratták a hazafiságot. Még a csapból is az folyt, hogy bizonyos politikai erők mekkora népnemzeti hazafiak, aki nem velük van az nem is az, idegenszívűek meg mittudoménmik. Hát én meg inkább akkor nem hangoztatom, hogy annak tartom magam, nehogy már egy kalap alá vegyenek ezekkel.
2021. nov. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
7/ Az ugye mellékes, hogy egy példaértékű balos kormányt nem tudsz felsorolni ugye? 🤷‍♂️
2021. nov. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ez a kedvenc esszém a magyar társadalomról. [link]

Szerintem a te kérdésedet is megválaszolja. Az bevezető bekezdését bemásolom.


"A magyar politikai (és vele kulturális) hagyományok közül kettő bizonyult mindmáig különösen szívósnak, mi több, a honi közgondolkodást alapvető módon meghatározónak. Az egyik az a fajta felvilágosult, progresszivista felfogás, mely a „haladás”, illetve „fejlődés” érdekében, ám a „nemzet” (valójában a lokalitás) ellenében, a külső (és legtöbbször a belső) függetlenséget is feladva óhajtja az országot a mindenkori politikai-gazdasági-kulturális centrumhoz igazítani, s ennek szellemében idegen intézményeket és kulturális mintákat importálni, majd azokat szervetlen módon a társadalomra erőltetni. E felfogás a kollektív identitás, a lokalitás, a „hagyományok” és az autonómia helyett hideg, technokrata módon a civilizációs vívmányokat kínálja, sőt azokat kvázi megváltásként értelmezi és kommunikálja. Vele szemben áll a modernizációellenes és bezárkózó, rendies és etnicizált nacionalizmus, a maga kiválasztottság-tudatával, szakrális felfogásával, mitikus-mágikus világképével, atavisztikus hiedelmeivel és kultuszaival, zsigeri idegenellenességével, és nem utolsó sorban a magyar társadalmat valódi és nem valódi magyarokra történő kettéosztásával. Az egyik formát birodalmi progresszivizmusnak nevezem, a másikat szittya nacionalizmusnak, megkülönböztetvén azokat a jelenleg halódó magyar függetlenségi hagyománnyal társult nemzeti progresszivizmustól, ill. a baloldali és liberális nacionalizmustól."

2021. nov. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

9. A monológ első bekezdése a gyakorlatban,jelenleg is így van.


A második inkább közhelyeket említ.

Egy patrióta egyén, miért vetné el a modernizációt? Miért lenne idegenellenes?Milyen misztikus világképek..? Nem is sorolom inkább. :)

2021. nov. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!