Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyértelmű hogy a feminizmus...

Egyértelmű hogy a feminizmus és a modern női divatirányzatok és ideológiák felelősek a felmelegedés jelentős részérért?

Figyelt kérdés

Nőkre épül az egyik legnagyobb ipar, a szépségipar.

Régen ha megvolt egy nőnek a havibaja, vattát,vagy gézt rakott oda magának, esetleg, néha kicserélte.Manapság ezerféle tampon, betét, amiért rengeteg fát kivágnak és feldolgozzák, egyéb összetevői miatt a vegyi ipar is sok mellékterméket állít elő.

Modern divatos ruhák, amire fejlett feldolgozóipar épül, szintén a vegyi üzemekkel kiegészítve gyártja a hatalmas mennyiséget a nőknek.

Rengeteg divat újság, amiért amazoni esőerdők sok 100 ezer hektárját vágják ki, szintén hogy a nők hétvégente lapozgatni tudják.

Flancos éttermek, amikben nem csak hatalmas energia leadással a konyhában meg kell csinálni a tányérösszepiszkítós kajákat, hanem az alapanyagok beszerzése szintén rengeteg környezeti sokkal jár, mert túltermesztés és túltenyésztés kell bizonyos állatokból és növényekből, amik szintén felerősítik a felmelegedést.

Majd jön a közösségi oldalak szociális kontrollja, hogy utazz láss világot,vásárolj ott is ahova utaztál.Így megint csak szennyezed a környezetet a repülőutakkal, meg az ottani termékek megvásárlásával is.

Ha a nők visszavennének ezeknek a modern dolgoknak a hajszolásával, egyszerűbb lenne a bolygónak is, meg a férfiaknak is, és a lecsökkent igényszint miatt, többen találnának nőt?


2021. nov. 25. 15:25
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, te benne lennél, hogy ronggyal törölj segget, amit mindig mosnod kell? Neked, nem anyádnak.
2021. nov. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim válasza:
84%
Abban a pillanatban elkezdhetünk beszélgetni erről a legújabb hülyeségedről, amint te (ti) biciklire pattantok és vegánok lesztek 🤡
2021. nov. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim válasza:
93%

1. Ez hogy jön a társkeresési problémák rovatba?


2. Én mosható betétet használok ugyan, de amit a mosógép elhasznál áram+víz se kevésbé környezet barát sajnos. Nehéz itt jól választani, és nem jó kedvünkből használjuk ezeket…


A többi meg értelmetlen, a szépségipar népszerűsége annak köszönhető, hogy a media elérhetetlen szépség ideált állított fel a nőknek, de nem kötelező járni, én nem járok ilyen helyekre…


Etterembe/utazni meg tudtommal mindkét nem jár , szóval miért is csak a nők hibája ez?

2021. nov. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
92%

A feminizmus megjelenése előtt is volt divat meg szépségipar, és általában sokkal femininebbek voltak a férfiak mint napjainkban.


Nézz meg pl egy barokk pasit, paróka, púder, parfüm, pitosító, magassarkú.

Nézd meg pl az ókori egyiptomot, ott is volt mindenkin festék, illat, paróka.


A modern pférfidivatot a puritán erkölcs okozta, előtte a pasik is pávakakasok voltak, mert volt rá igény.

És mindez jóval a feminizmus előtt volt.

2021. nov. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim válasza:
90%
Pont ma jutott eszembe a mindenféle mosható betét, intim kehely és hasonló "alternatívákon" gondolkozva, hogy mennyire nem vagyok hajlandó rosszul érezni magam amiatt, hogy havi pár tamponnyi cellulózt és minimális műanyagot használok. Rengeteg mindenen lehet spórolni, környezetbarát alternatívát találni, de van az a szint, ami alá nem vagyok hajlandó menni és emiatt egyáltalán nem érzek lelkiismeretfurdalást. A menstruáció számomra ugyanúgy "egészségügyi probléma", mint bármelyik betegség vagy orvosi beavatkozás. Ahogy utóbbi esetben sem a környezettudatosság az elsődleges szempont, hanem a higiénia, a hatékonyság és a komfort, úgy számomra a menstruáció "kezelése" során is. Lehet, hogy ha bibis lenne valamid, akkor a Marcsi nővér által régi rongyokból varrt, többször használatos kötszer is ugyanolyan hatékony lenne a bekötözésére, mint az újonnan, a steril műanyag csomagolásából előszedett, egyszer használatos géz, de valószínűleg utóbbit te is szívesebben használnád. Ugyanez a menstruációra is igaz, tiszta, egyesével csomagolt, könnyen használható "eszközöket" szívesebben használ az ember, nem mindenki szeret/hajlandó véres betéteket mosogatni vagy egy fél napig hordozni magában a távozó vért és lelökődött méhnyálkahártyát.
2021. nov. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
91%
Tehát kérdező, szeretnél olyan barátnőt, akinek az arcbőre száraz/zsíros/pattanásos/ráncos, ja, és szőrös az arca, teste - mennyi műanyag van a borotvagyártásban is! Aki havi egyszer egy héten át összevérzi a bútorokat, és úgy öltözködik, mint Adam Sandler.
2021. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim válasza:
92%

25


Egyébként én az egészségem miatt váltottam mosható betétre, mert egyszer láttam egy képet milyen vegyi anyagokat tartalmaz egy tampont és betét…vagy igaz vagy nem, mindenesetre úgy döntöttem váltok. Legjobb döntésem volt, nem tudom hogy mitől de azóta a görcseim is elmúltak. De nem rá beszélni szeretnélek csak elmondtam a tapasztalataim :)

2021. nov. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim válasza:
90%
26os hidd el neki is a feszes, tökéletes, hibátlan testű és arcú, csinosan öltözött, illatos, tiszta, ápolt nő kéne. Jaa hogy ezek a dolgok nem az égből hullanak és bizony költségesek is. Kérdező, jó lenne ezzel a tökéletes nővel beülni valami puccos étterembe vagy elutazni a tengerpartra igaz? No fene, csak sajnos se nőd, se életed nincs. Ezért fröcsögsz és okolsz mindig másokat.
2021. nov. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
62%
Édes Istenem! Ezek tényleg ennyire unatkoznak?
2021. nov. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
69%
Ezek a kérdések már elérték az idiótaság max levelt.
2021. nov. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!