Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A nagy híroldalak tényleg...

A nagy híroldalak tényleg előre megírják a gyászcikkeket?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha egy híres ember elhunyna, akkor csak közzé kell tenniük a megírt cikket és így elsők lesznek a piacon a gyászhírrel.


Ez tényleg így van, hogy a híres emberek gyászcikkeit előre megírják és pihen az adatbázisban akár évtizedekig is vagy csak urban legend? És ha igaz ez, akkor mennyire kell híresnek lennie, hogy előre írjanak gyászcikket róla? Ilyenkor mérlegelik, hogy a közeljövőben el fog-e hunyni vagy úgy vannak vele, hogy híres ember, írjuk meg, aztán majd valamikor elővesszük?



2021. nov. 27. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Évtizedekig biztos nem, mert az alatt még bármit letehet az asztalra az illető.
2021. nov. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Valóban, de utólag már könnyebb hozzátenni aktualitásokat, mint az egészet nulláról megírni.
2021. nov. 27. 17:39
 3/12 anonim ***** válasza:
De előfordulhat, hogy az egészet át kell fogalmazni.
2021. nov. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Olyat el tudok képzelni, hogy pl. amikor Törőcsik Mariról már tudták, hogy nagybeteg, akkor megírták, aztán még élt 1-2 évet azt hiszem. Nem lepne meg, ha Kóboré is kész lenne már.
2021. nov. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mármint mire gondolsz átfogalmazás alatt? Ezek a gyászhírek általában életrajzzal emlékeznek meg az illetőről, azon szerintem nagyon nincs mit újrafogalmazni a nulláról, csak a végére be kell biggyeszteni aktualitásokat, ha régen írták meg. De lehet, hogy rosszul gondolom, nem vagyok újságíró. Egyébként Törőcsikről én is úgy gondolom, hogy már az első kórházi látogatásánál megírták a cikket róla. De például miniszterelnökökről nem tudom elképzelni, hogy van előre megírt cikk, pedig elvileg ilyen fontos személy esetén előfordulhat bármi, lásd pl. a Kennedy gyilkosságot. Viszont ha mégis van, akkor az előző kormányok idején már kell legyen megírt cikk nem egy politikusról.
2021. nov. 27. 17:51
 6/12 anonim ***** válasza:
pl. kiderül valakiről, hogy pedofil, korrupt, drogos, akármi. Bukott az utolsó filmje. Ilyesmik.
2021. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem, mondjuk ez jogos.
2021. nov. 27. 17:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nekrológba olyat nem írnak bele, hogy „bukott az utolsó filmje” vagy „drogos volt”, általában aki letett valamit az asztalra, annál arra emlékeznek. (A bűnöző, pl. pedofil nyilván kivétel.)

A CNN-nél volt 2003-ban egy eset, hogy egy gikszer miatt egy rakás ilyen előre megírt cikk kiment élesbe, közte Ronald Reagan, Fidel Castro, II. János Pál, Nelson Mandela meg talán az angol királynő is. (2003-ban a felsoroltak még mind éltek.)

2021. nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet úgy van.
2021. dec. 5. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Elhunyt. Percekkel később már kint volt a hír... Szóval igaz lehet, hogy előre megírják.
2021. dec. 6. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!