Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Abdul Alhazred, az "őrült...

Bubuka508 kérdése:

Abdul Alhazred, az "őrült arab" létező személy volt, vagy csak H. P. Lovecraft találta ki?

Figyelt kérdés
Ha létezett, a Necronomicon-t ő írta? Mostanában olvastam róla, de amiket a neten találtam leírva, azokon nem tudok elmenni, abból egyértelműen nem derül ki.

2021. dec. 8. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szuletesetol halalaig kitalalt figura.
2021. dec. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Az “Abdul Alhazred” nevet egy felnőtt (már nem emlékszem, kicsoda) tanácsolta nekem, mikor még 5 éves voltam, s az Ezeregyéjszaka elolvasása után hőn vágytam rá, hogy arab legyek. Évekkel később úgy gondoltam, mókás lenne egy tiltott könyv írójának neveként használni."


Lovecraft levelezéséből

2021. dec. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
100%
A Necronomicont sem írta senki, mert azt is Lovecraft találta ki. (Mármint azóta egyesek már kiadtak "Necronomicon" című könyveket, de eredendően fiktív.)
2021. dec. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!