Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdekelne itt valakit az...

Érdekelne itt valakit az Elfeledett Árny Egyháza? Benne lennétek egy ilyen vallás megalapításában?

Figyelt kérdés

Ez a vallás azon alapulna, hogy sok ember érzi, hogy van valami túl az anyagi világ dolgain, és a tudomány tanain is, akkor is, ha egyetlen jelenleg meglevő vallásba se fér be.


Részben a Warcraft univerzum Árny Papjain (Shadow Priest), részben Lovecraft Cthulhu-mítoszán alapulna a vallás.


Olyan embereket várnánk a vallásba, akik nem tudnak azonosulni egyetlen vallással sem, de érzik, hogy van valami, ami több, mint amit a tudomány bizonyítani tud.


Elsősorban az Elme uralmán, a mentális diszciplinán alapulna a vallásunk. Sokat tanulmányoznánk a pszichológiát, a vallási hagyományok és praktikák elmére és érzelmekre gyakorolt hatását, és hogy ezek által hogyan lehet uralni és befolyásolni az emberi gondolkodást.


Gyakorolnánk a tudatos álmodást, az asztrál kivetülést, a Harry Potter-ből ismert Okklumenciát és Legilimenciát.


Azt is tanulmányoznánk, hogy hogyan képes befolyásolni a tudatot a zene, és hogyan használják ezt a különféle vallások, és akár olyan események is, mint egy rock koncert vagy rave party.


A tudatmódosító szerekről is hasonló kutatómunkát végeznénk.


Egyházi vezetőinket Árnypapoknak neveznénk, hasonlóan próbálnának segíteni az embereken, mint a keresztény papok, de mindig megjegyeznék, hogy ahol Fény van, ott Sötétség is, ahol Élet, ott Halál is.

Ne küzdj idealistán egy jobb társadalomért, hanem találd meg a helyed abban az állapotban, amilyen a világ mindigis volt, mert az emberi természet miatt olyan a világ, amilyen, és ezen természet nem fog változni, amíg embernek nevezhető lények élnek.


A halál utáni állapotot úgy képzelnénk el, hogy valami módon találkozunk azzal a felfoghatalan erővel, aki miatt a világ létezik és olyan amilyen, és választ kapunk a kérdéseinkre.



#Warcraft #Lovecraft #Cthulhu #Shadow Priest #Elfeledett Árny Egyháza #Cult of the Forgotten Shadow #Árnypap #árnyék pap
2019. jan. 23. 06:10
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2019. jan. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Főleg az utolsó előtti bekezdést vetem el, de ugy összeségében sem tetszik.
2019. jan. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Egész érdekesen indult,így elolvastam.Nem tetszett.Nem vagyok buddhista, pedig a buddhizmus elvei állnak hozzám legközelebb.Szóval nem, nem csatlakoznék.
2019. jan. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5%
nem
2019. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

"Ne küzdj idealistán egy jobb társadalomért, hanem találd meg a helyed abban az állapotban, amilyen a világ mindigis volt, mert az emberi természet miatt olyan a világ, amilyen, és ezen természet nem fog változni, amíg embernek nevezhető lények élnek."

Már csak ez a része kizáró ok.

2019. jan. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha lesznek benne warlockok is, akkor igen :P
2019. jan. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Ne igyál, ha erős gyógyszert szedsz!

Megértelek, én is csináltam, és olyan lidérces álmaim voltak, még a fenti agymenésedet is überelte...

2019. jan. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 eric_one ***** válasza:
48%
Ne szabadíts rá a világra egy újabb hamis vallást, egyébként milyen pszihedelikumot fogyasztottál? :)
2019. jan. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A leírtakkal így nagyjából egyet értek, de még arra se sikerünt rávenni engem, hogy azt a vallást gyakoroljam amibe beleszülettem, nem hogy azt amit itt kaptam Gyakorin. :D


Ha mondjuk olyan elterjedt lenne a környékemen, mint pl a református vallás lehet belekezdenék, de így a neten nem.

2019. jan. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!