Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ebből milyen következtetést...

Ebből milyen következtetést vonjak le? (DNS-teszt)

Figyelt kérdés
Csináltattam egy MyHeritage DNS tesztet. A teszt szerint 13% angol vagyok és csak 6% nyugat-európai, pedig német nevem van. Én tökre azt hittem, hogy majd leszek ilyen 30% nyugat-európai, erre 63% balkáni mögött a 13%-os angol a második legnagyobb. Most ezt mire véljem? Tényleg angol őseim lehettek, vagy csak tévedés lehet?

2021. dec. 20. 00:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

A név és a genetika egyáltalán nem függ szorosan egymástól. Az emberek elköltözhetnek más országba, és néhány generáció alatt teljesen más kultúrába olvadhatnak be.

Mi a kérdés? Csalódott vagy, vagy mi ihlette ezt?

2021. dec. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az a kérdés, hogy mennyire fogadjam el ezt, hogy részben angol vagyok? Erre egyáltalán nem számítottam, apám német származású. Lehet, hogy csak a teszt pontatlan? Persze, fennáll a lehetőség, hogy angolok bevándoroltak Németországba, és Németországból ide. Vagy a szászok miatt lehet angol DNS? Mert ugye az angolok az ősi angok-szász nép leszármazottai. És mindkét nép a germán területről származik.
2021. dec. 20. 01:08
 3/19 A kérdező kommentje:
Angol-szász*
2021. dec. 20. 01:09
 4/19 anonim ***** válasza:
10%

Micsoda gondok így 1.-kor! Ink igyál egy sort nézzél filmet vagy aludjal mint ilyeneken filozól. Sztem sok felesleges időd van! Nem mindegy h milyen vagy ? Itt élsz van állampolgárság is és Szevasz! Mit vársz ettől a kerdestol? Apád nemet de te angol vagy a teszt meg pontatlan.. nekem aztán édesmindegy!

Én ózdi vagyok, de magasról tolyok arra h ki milyen származású meg h az ukapam u kapja kicsoda volt! Ajanlok hasznosabb elfoglaltságot! Az angol 100 is tag fogalom, hiaba vagy europid vagy angol száz, vagy afroázsiai, hunmagyar etc

2021. dec. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Mennyire fogadd el? Ezt most úgy kérdezed mintha lenne más lehetőséged. Nem változtathatsz rajta. Millió ember vándorolt onnan ide és innen oda, nincs ebben semmi meglepő. Amíg ebből nem derül ki, hogy adoptálva voltál, nem látok problémát.
2021. dec. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%
És a többi? Ez még 20% sincsen.
2021. dec. 20. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon semmilyet. Nem létezik olyan, hogy angol gén vagy német gén. Olyan allélok és kombinációk vannak amik itt gyakrabban, máshol ritkábban fordulnak elő, ez alapján maximum esélylatolgatás minden ilyen teszt. Ha kiadná neked hogy 99,9% angol, akkor is lehet hogy pont te tartoznál abba a 0,1%-ba, akinek valójában semmi köze az angolokhoz.
2021. dec. 20. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Az az angol is a német rész lesz. A myheritage gyakran "összekeveri" az angolt a némettel(meg a skandinávval) de ez csak azért van mert nagyon közel állnak egymáshoz, mind a 3 germán nép.
2022. jan. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%
19% germán vagy(ha kihozott skandinávot is akkor mégtöbb)
2022. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Csináld meg a DNS tesztet két másik cégnél is, így lesz 3 különböző eredményed. Aztán gondolkodhatsz, hogy melyiket fogadd el, és hogyan.

Egyik ismerősöm még 17-ben csinálta meg két céggel (23andMe, and My Heritage). Az egyik szerint valami 80%-ban aszkenázi zsidó, 15%-ban ír, meg 1-3% egyéb népcsoportok. A másik szerint 50%-ban sváb, 40%-ban ázsiai, és a többi ilyen-olyan népcsoportok.

Ezzel szemben benszülött indián, a családfája visszavezetve az 1800-as évek elejéig.

A feladat megoldása, hogy mindkét mintát John Swollen néven küldte be. Ugyanezt megcsináltáák még vagy 50-en, mind legalább 200 éves családfával. Azt akarták bebizonytani (és sikerült is), hogy mennyire megbízhatatlan, és link társaság mindegyik, és ezért, aki indián felmenőket nagyhirtelen "szerez" egy dns teszt révén, az ne kaphasson az indiánokat megillető előnyökből (pl. havi rendszeres pénzjuttatás), hanem legyen kötelező égyéb bizonyíték is.

Kérdező, a te esetedben elég lenne csinálni másik társaságoknál másik teszteket, mondjuk Kovács Ilona, vagy Kovács István néven.

2022. jan. 17. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!