Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a "hogy is...

Mi a véleményetek a "hogy is mondjam csak", sokak által ismételgetett, tartalmi funkció nélküli kifejezésről? Szerintem egyszerűen csak az őŐő-zéshez hasonló, időnyerő pongyolaságú beszédtöltelék.

Figyelt kérdés

#nyelv #beszéd #nyelvhasználat #özés #hogy is mondjam csak
2021. dec. 30. 01:24
A kérdező szavazást indított:
Engem zavar, soha nem is használom.
Szerintem sem helyes, de néha önkéntelenül használom.
Engem nem zavar, én is gyakran használom.
Engem nem zavar. Viszonylag ritkán használom.
Más erről a véleményem. Leírom hozzászólásban.
5 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem pongyola szerintem. A hezitálás is a kommunikáció része, van funkciója.
2021. dec. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az hogy van valamiféle időnyerési funkciója, az nem jelenti azt, hogy helyes. A fogalmazási szabatosság szempontjából egyértelműen csak üres zaj, tartalom nélküli pongyolaság.

A kötetlen élőbeszédben evvel nincs is különösebb gond, valóban kommunikációs áthidaló, hezitációs funkciója lehet. Bár a mondatonként, sőt egy mondaton belüli ismételgetése (amire szintén számos példát lehet hallani) már mindenképpen zavaró. Különösen az a tudományos, vagy az egyéb magasabb igényességű megszólalásokban, előadásokban és megnyilatkozásokban, melyek esetében gondolkodási lassúságra, a koncentráltság hiányára, illetve felkészületlenségre enged következtetni. Egyúttal a gondolatmenet tördelésével, elvonhatja a figyelmet az érdemi tartalomról.

Épp ezért van az, hogy az efféle szókapcsolati töltelékezést, kivétel nélkül, mindig ki is hagyják az adott megnyilatkozások közzétett leirataiból.

2021. dec. 30. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!