Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik történelmi korszakban...

Melyik történelmi korszakban élnél leginkább?

Figyelt kérdés
Megköszönném azt, ha oda lenne írva, hogy miért az a korszak lett választva!!

2022. jan. 4. 09:06
A kérdező szavazást indított:
Őskor
Ókor
Középkor
Újkor
Legújjabb kor
26 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a legújabb korban, itt a legbiztonságosabb, legkényelmesebb és leghosszabb az élet, itt van a legtöbb esélye az embernek hogy elérje a céljait, olyan életet alakítson ki magának mint amilyet szeretne.
2022. jan. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A jelenkor egyértelműen a legjobb minden szempontból. Viszont az ókori Athénban vagy Rómában is szívesen éltem volna, de persze csak szabad polgárként.
2022. jan. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyakorlatilag jól összefoglalta, ami miatt én is a legújabb korban élek a legszívesebben. Ugyanakkor a 19. század második felében már talán el tudtam volna képzelni, hogy éljek itthon, Budapesten, mert akkor már volt viszonylag elfogadható életszínvonal.
2022. jan. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a legújabb kor nem játszik, akkor én az ókorban, lehetőleg Rómában vagy Athénban. :)
2022. jan. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahol legfeljebb pár hónapig élnék:

- ókori Egyiptom

- ókori Görögország

- ókori Róma

- viking kor


Ahol hosszasabban élnék:

- A 19. század Olaszországa vagy Angliája

- 1920-as évek Amerikája vagy Franciaországa


Ha választanom kéne, hogy melyik magyarországi időszakban élnék szívesen, az a 19. század lenne.


Igazából mindegyikben akkor élnék csak, ha jómódú lennék, de legalábbis egy átlagos polgárként. Az #1-es jól összefoglalta egyébként.

2022. jan. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán a legújabb kor, de mindig mondom,hogy mennyivel szívesebben megszülettem volna 30-40 évvel ezelőtt.


Ha nem Magyarország,akkor a 19. századi Anglia!

2022. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Habár nem történelmi, de a messzebbi jövő is, ha még élhető lesz a Föld :) de minden kornak megvan a sajátja, ha csak max egy/pár éves látogatás lenne, a közép és újkor is érdekes lehet, hosszabb távra meg az újkor vagy a jelen, ahol már megvannak bizonyos feltételek, hogy ne halj meg csak úgy kb egyből.
2022. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
1241
2022. jan. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13%
A középkorban de csak ha lenne egy katolikus pap barátom és én majd mondanám ki az eretnek. Én nem is a máglya partján volnék hanem azon hogy zárjuk be egy kolostorba és addig ott volna míg meg nem tér, le nem vezekli a bűneit. Tudnám milyen vallásukat, ezt tudja mindenki kikre gondolok nem írom le tennék be meg a leanyanyakat,megerőszakolták az és esküvő előtti kapcsolatban élőket. A középkor az ilyen bűnös tirvenyjezo ítélkező embereknek való mint én vagyok.
2022. jan. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

9


Csak aztán a pap barátod szépen megerőszakolna, ha meg ellenkeznél, vagy jártatnád a szád, mennél te is a máglyára

2022. jan. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!